Ana SayfaTürkiyeNaci Ağbal neden görevden alındı? Abdullah Güzeldülger'in anlattıklarına inanamayacaksınız

Naci Ağbal neden görevden alındı? Abdullah Güzeldülger’in anlattıklarına inanamayacaksınız

Gelecek Partisi’nin yolsuzlukla mücadelede sembol ismi Abdullah Güzeldülger, eski Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasındaki sır perdesini araladı.

İşte Abdullah Güzeldülger’in anlattığı, başrolünde bir bandrol basma ihalesinin de olduğu Naci Ağbal’ın görevden alınma hikayesi:

Mesela bu Naci Ağbal niye görevden alındı anlayabildiniz mi? Ben size neden görevden alındığını söyleyeyim. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın uhdesinde olan bandrol ya Türkiye’de bandrol işi var. Bandrol üretme işi ihalesi yani. Bu bandrol üretme işini Berat Albayrak döneminde Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan alıyorlar bir protokolle darphaneye veriyorlar. Darphane protokolle bu yetkiyi alıyor.  Ve yabancı bir şirket yapıyor bu
bandrol işini. Bu yabancı şirketten alıyorlar Darphane Müdürü, kamu
İhale Kanunu’nun da dışına çıkararak bu sözleşmeyi yeni kurulmuş Berat Albayrak’ın Amerika’dan sınıf arkadaşı olan, aralarında yakınlık olduğu ortaya çıkan
dökülen bir şahsa,DNS isimli bir firmaya 2 aylık bir firmaya bu sözleşmeyi veriyor.

Abdullah Güzeldülger: Bu yüce divanlık bir iştir

Bu sözleşmenin şartlarında yabancı şirket bandrol işini 180 milyon liraya devlete mal ederken yeni şirketle 400 milyon liraya sözleşme imzalıyorlar. Bakın bu yüce divanlık bir iştir.

Sözleşme imzalanıyor ve bu şirket bu işi yapacak yeteneği ve bilgi becerisi
olmadığı için dönüyor yabancı şirkete diyor ki gel bana bu hizmeti vermeye devam et. Onunla bir sözleşme imzalıyor 185 milyon lira ile 5 milyon lira fazla para vererek.

Muhtemelen kamu bankalarından bir fonlama sağlıyor onunla İzmir Torbalı’da bir yatırıma kalkışıyor.

Şimdi benim duyumlarıma göre Naci Ağbal biliyorsunuz daha önce Gelir İdaresi’nden sorumluydu. Merkez Bankası Başkanı olduğunda bu sözleşmenin neden Gelir İdaresi’nden alınıp darphaneye verildiği konusunu takip ettiği anlaşılıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri