Ana SayfaTürkiyeNaci Ağbal'a tenzili rütbe

Naci Ağbal’a tenzili rütbe

Haksız şekilde görevden alınan eski Hazine Bakanı Naci Ağbal için tenzili rütbe yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile alınan Naci Ağbal’ın Hazine ve Maliye Bakanlığında bakanlık müşaviri oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkanlığını 4.5 ay sürdürmesinin ardından görevden alınan Naci Ağbal, ekonomi yönetiminde yeni bir göreve getirildi.

Resmi Twitter hesabının bio’suna eklediği yeni görev bilgisine göre Ağbal, Hazine ve Maliye Bakanlığında bakanlık müşaviri oldu.

7 Kasım 2020’de TCMB Başkanlığı görevine getirilen Naci Ağbal, 20 Mart 2021’de görevden alınmıştı.

YENİ ATAMANIN SEBEBİ NE?

Bloomberg HT’ye konuşan konuyla ilgili bilgi sahibi olan kaynaklar, mevzuat gereği kararnameyle görevden alınan kamu görevlilerinin atama süresi boyunca, çıkarıldıkları kurumdan maaş almaya devam ettiklerini belirtti.

Mart ayındaki görevden alma sonrasında TCMB’den maaş almaya devam eden Ağbal, böylelikle yeni atama yapıldığı için artık özlük haklarını Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinecek.

Atama müşavirlik kadrosuna yapıldığı için aktif bir görev olarak görülmüyor. Gelir açısından ise Merkez Bankası’ndaki gelirin altında olacağı ifade ediliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri