Ana SayfaTürkiyeNaci Bostancı'yı MHP, CHP ve İYİ Parti alkışladı bir tek AK Parti...

Naci Bostancı'yı MHP, CHP ve İYİ Parti alkışladı bir tek AK Parti alkışlamadı

AK Partili Naci Bostancı bütün partilileri bağlayacak alkışlanası bir konuşma yaptı ancak meclis tutanaklarına göre CHP, MHP ve İyi Parti sıralarından alkış geldi. AK Parti grubu, kendi grup başkanını alkışlamadı.

Akbaşoğlu’nun tepki çeken konuşması

Gazete Duvar’daki kulis haberine göre, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e yanıt verirken “Kendi Genel Başkanınızın uydurduğu yalanları dillendirirsiniz” dedi, CHP grubunun tepkisine yol açtı. Önce “Aaa…” sesleri geldi, ardından gürültüler ve sıra kapaklarına vurmalar yaşandı. CHP’lilerin bu tepkisi üzerine birleşime ara verildi. Yaklaşık 40 dakikalık arada iki parti arasında müzakere yürütüldü, özür istendi.

Naci Bostancı’nın alkışlanan konuşması

Aranın ardından AK Parti adına açıklama Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, “Tatsız ifadeler”, “İstenmeyen sözler” dedi, partileri sembolize eden genel başkanlara ilişkin daha dikkatli ve ihtimamlı bir dil kullanılmasının önemine değindi. Bostancı’nın özür mahiyetindeki konuşması, “Kendi onurumuzu ve hassasiyetimizi düşünürken bunun aynı zamanda rekabet içinde olduğumuz siyasi partilerin ve kurumların onurlarını korumak ve gözetmek üzerine mümkün olacağına ilişkin bir akılla meseleyi değerlendirmemiz önemli” sözleriyle tamamlandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri