Ana SayfaTürkiyeÖğretmenleri inciten sözler! Nagehan Alçı'ya tepki yağıyor

Öğretmenleri inciten sözler! Nagehan Alçı’ya tepki yağıyor

Nagehan Alçı öğretmenlerin tepkisiyle karşılaştı. Okulların açılmasını çok garip bir şekilde savunan Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın "Öğretmenler rahata alıştı" sözlerine tepki yağıyor.

Okulların açılmasını çok garip bir şekilde savunan Habertürk yazarı Nagehan Alçı’nın “Öğretmenler rahata alıştı” sözlerine tepki yağıyor.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, okulların açılması çağrısında bulunurken, “Öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki” diye yazması tepkiye nedne oldu.

Öğretmenler, twitter’da Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya işte böyle tepki gösterdi.

Nagehan Alçı, öğretmenlerin ve öğrencilerin okulsuzluğa ve rahata alıştığını iddia ederek, “Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?” dedi.

Öğretmenlerden Nagehan Alçı tepkisi

“Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz” başlıklı yazısında Alçı, şu ifadeleri kullandı:

“Ocak’ın 11’ine geldik ve neredeyse hiç konuşmadığımız ama konuştuğumuz diğer birçok şeyden çok daha önemli bir meselemiz var: Kapalı olan okullarımız. Türkiye, okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkeler listesinde en yukarılarda. Pandemi başladığından yani Mart 2020’den beri -aradaki kısa bir süre belli sınıflar için uygulanan haftada 2 gün modelini saymazsak- milyonlarca öğrenci okula gidemiyor.

Çocuklar neredeyse okula gitme alışkanlığını kaybetmek üzereler. Ocak’ın ortasına geldik bile sevgili okurlar, 10 aydan bahsediyorum, Mart’ta bir sene olacak! Okula gidemeyen çocuklar her gün sokaklarda, mağazalarda! Hafta sonu kısıtı bittikten sonra pazartesi sabahtan itibaren her yer hınca hınç doluyor. Biz büyükler çocuklarımızı dip dibe dükkanlara sokuyoruz ama öğretmenler gözetiminde okulları riskli buluyoruz… Peki dünya ne yapıyor? Bunu konuşuyor muyuz? Buna bakıyor muyuz? Okullar her yerde mi bu kadar uzun süredir kapalı? Hayır. Kesinlikle değil. Avrupa’da okulları kapatmamak için büyük bir direnç var”

Nagehan Alçı’dan öğretmenleri inciten yazı

“Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor” ifadelerini kullanan Alçı, şöyle devam etti:

“Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki…Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri