Ana SayfaTürkiyeNagehan Alçı AK Parti'ye isyan etti: Artık yeter, mahvettiniz

Nagehan Alçı AK Parti’ye isyan etti: Artık yeter, mahvettiniz

AK Parti'ye en yakın gazetecilerden biri olan Nagehan Alçı, AK Parti hükümetinin eğitim politikasını yerden yere vurdu.

AK Parti’ye en yakın gazetecilerden biri olan Nagehan Alçı, AK Parti hükümetinin eğitim politikasını yerden yere vurdu. “Artık yeter” diye isyan eden Nagehan Alçı, hükümeti “Çocukları mahvettiniz” diyerek eleştirdi.

Nagehan Alçı’dan çok sert AK Parti eleştirisi

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, sosyal medya hesabından İstanbul ve Ankara Valiliği’nin pazartesi günü başlayacak yüz yüze eğitime ilişkin aldıkları kararı eleştirdi. “Artık yeter! Burası Afrika ülkesi mi? Haftalar öncesinden 1 Mart’ta ilkokullar açılıyor dendi şimdi açılmıyor pazartesi günkü toplantıya göre karar vereceğiz deniyor” diyen Alçı, “Çocukları mahvettiniz!” ifadesini kullandı.

Öte yandan Alçı, köşe yazısında da “Okullar nihayet açılıyor. Bunun artık geri dönüşüşü olmamalı” diyen Alçı, “2 gün asla kafi değil. En kısa sürede bu, 5 güne çıkarılmalı” ifadeleri kullanmıştı. İşte o yazısından bölümler…

“Zira bir yıl boyunca uluslararası tüm saygın kuruluşların raporlarına rağmen kapalı tutulan ilkokullar nedeniyle çocuklarda geri dönüşü çok zor kayıplar başladı. Hem öğrenme zorluğu hem konsantrasyon kaybı hem de fiziksel aktivite azlığından kaynaklı yağlanma ve dolaşım bozuklukları” diyen Alçı yazısının devamında da şunları kaydetmişti:

“Dünyanın okul kapama şampiyonu olduk, bravo bize!”

“Buna ilaveten eminim görme bozuklukları da tavan yapacak. Zira eve adeta hapsedilen çocuklar ekran bağımlısı oldular. Üstelik ‘uzaktan eğitim’ sayesinde anne babaların elinden ‘ekran zararlıdır’ argümanı da alındı. Sabahları ders bahanesi ile öğleden sonra da ‘dinlenmek için’ ekrana yapıştı minikler. Hakikaten içim acıyor…

İnşallah pazartesiden itibaren çocukların içine düştükleri kabus artık kademeli olarak biter. Pandeminin seyrine göre pamuk ipliğine bağlı bir açılma bu saatten sonra hakikaten telafisi imkansız zararlara yol açar. Bunun artık geri dönüşünün olmaması gerekir. Dünyanın okul kapama şampiyonu olduk, bravo bize!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri