Ana SayfaTürkiyeNagehan Alçı'dan kulisleri hareketlendiren Mehmet Şimşek yazısı

Nagehan Alçı’dan kulisleri hareketlendiren Mehmet Şimşek yazısı

Mehmet Şimşek Ali Babacan’ın safında yer alacak. Eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın kuracağı yeni partide tanıdık isimlerin adları geçmeye başladı. Bu isimlerden biri de eski Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek olacak. Nagehan Alçı’ya göre “Mehmet Şimşek, Ali Babacan hareketinin tam göbeğinde” yer alıyor

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Mehmet Şimşek’in Ali Babacan’ın kuracağı yeni partiyi Londra’daki finans çevrelerine tanıttığını ileri sürdü.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ak Parti Kurucu Üyeliğinde istifa ederek yeni parti kuracağı sinyalini veren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yanında yer alan isimlere dair bir değerlendirmede bulundu.

Alçı, AKP hükümetlerinde ekonomiden sorumlu devlet bakanı olarak da görev yapan Mehmet Şimşek’in Ali Babacan hareketinin “içinde değil tam göbeğinde” yer aldığını ileri sürdü.

Alçı’nın “Ali Babacan hareketinde son durum” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Mehmet Şimşek’in, Ali Babacan hareketinin içinde bulunup bulunmadığı çok tartışılmıştı. Kesin olarak söyleyebilirim ki Şimşek bu hareketin bırakın içinde olmayı tam da göbeğinde yer alıyor.

Londra’daki finans ve iş çevrelerine bu oluşumun tanıtımını yapan bizzat Mehmet Şimşek. Yeni partinin Türkiye ekonomisini tekrar düze çıkarabileceğini anlatıyor. Yani Mehmet Bey Özgürlük ve Hukuk Partisinin “nomenklatura”sının içinde.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz