Ana SayfaTürkiyeNamaz çıkışı Süleyman Soylu'ya ilginç protesto

Namaz çıkışı Süleyman Soylu’ya ilginç protesto

Asgari ücretten dert yanan işçiler, İzmir’de cuma namazı çıkışında Süleyman Soylu’ya sırtlarını dönerek tepki gösterdi.

İzmir’de, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyesi bir grup işçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanlarından geçişi sırasında sırtlarını dönerek protesto gösterisi yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret için sabah saatlerinde İzmir’e geldi. İlk olarak İzmir Valiliği’ne geçen Bakan Soylu, burada il protokolü tarafından karşılandı.

Valilik binası önündeki karşılamada Bakan Soylu, bazı yurttaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. İzmir Valiliği Şeref Defteri’ni imzalayan Soylu, daha sonra İzmir Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Veysel Şahin’in de yer aldığı toplantı, basına kapalı olarak yapıldı. Ardından Soylu, Konak Camisi’nde cuma namazı kıldı.

Asgari ücret tepkisi

Namaz çıkışı Konak Meydanı’ndan ayrılan Bakan Soylu, DİSK üyesi bir grup tarafından protesto edildi. Asgari ücretten verginin ve kesintilerin kaldırılması talebiyle CHP öncülüğünde düzenlenen basın açıklamasına katılmak için Konak Meydanı’na gelen DİSK üyesi 50- 60 kişilik grup, Süleyman Soylu’nun yanlarından geçişi sırasında sırtlarını dönerek protesto gösterisi yaptı. Kısa süren protesto, çevredeki bir yurttaşın kamerasına yansıdı.

Bakan Soylu, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı tarafından kurulan AK Nokta’yı ziyaret etmek için meydandan ayrılırken protestocu işçiler ise 50 metre ilerideki asgari ücretle ilgili basın açıklamasının yapılacağı alana geçti.

Bakan Soylu, daha sonra Alsancak’taki MHP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İl Başkanı Veysel Şahin tarafından kapıda karşılanan Soylu, Şahin ve MHP’li yöneticilerle sohbet etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri