Ana SayfaTürkiyeNATO-Türkiye görüşmesinde S-400’ler gündeme geldi

NATO-Türkiye görüşmesinde S-400’ler gündeme geldi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara’da bir araya geldi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara’da bir araya geldikten sonra ortak basın açıklamasında konuştu. Stoltenberg “Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini alması bizler için sorun oluşturdu” dedi.

Çavuşoğlu, “Savunma sanayi ihtiyaçlarını kendi içimizde halletmemiz gerekiyor. Patriot alamadığımız için müttefiklerimizden, S-400 almak durumunda kaldık. Bu sadece hava savunma sistemiyle alakalı değil, müttefiklerin bu konularda zorluk çıkarmaması gerekiyor. NATO’nun 2030 yılına katkı sağlamaya destek vereceğiz” dedi.

Doğu Akdeniz hakkında açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, “Doğu Akdeniz’deki olaylardan sonra, kendi milli çıkarlarımız ve Kıbrıs Türkleri için adımlarımızı attık, atıyoruz. Doğu Akdeniz’de haklarımızı koruyacağız. Biz müttefikler arasında bir kazanın olmasını istemeyiz. Yunanistan’ın savaş gemilerini göndermesinden sonra bir gerginlik oldu. Yunanistan’ın da artık bu toplantılara katıldığını görüyor ve mutluluk duyuyoruz. Stoltenberg’e de teşekkür ediyoruz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri