Ana SayfaTürkiyeNe çok Guaido varmış! Şaşkın İbrahim Karagül, Gül ve Davutoğlu'nu hedef aldı

Ne çok Guaido varmış! Şaşkın İbrahim Karagül, Gül ve Davutoğlu’nu hedef aldı

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, YSK’nın kararını eleştiren, Türkiye’nin demokratik iklimine zarar vereceğini savunan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun çıkışını sert şekilde eleştirdi. İbrahim Karagül eleştiri oklarının hedefinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı.

Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, Abdullah Gül’ün YSK hakkındaki mesajını alıntılayıp şunları yazdı:

Sayın Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı adayı yapıldığında, ABD’den Avrupa’ya ve İsrail’e kadar kendisine çok ağır saldırı başlatılmıştı. O gün onu savunuyorduk. O zamanlar yazdığım yazılara baktım şimdi. Biz bugun hala savunmadayız. O ise, o gün vuranların dilini kullanıyor.

Sonrasında Twitter’dan bir mesaj daha paylaşan İbrahim Karagül, isim vermese de “Kim Türkiye için mücadele  ediyor kim siyasi hırslarını Türkiye’nin üstünde tutuyor. Not edin.“ diyerek YSK’nın kararını eleştiren Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu hedef gösterdi.

Karagül son mesajında ise yine isim vermeden “Bu ülkede Guaido* olmaya aday ne çok isim varmış. Biz sadece Ekrem İmamoğlu var sanıyorduk.” sözleriyle eleştirinin dozunu arttırdı.

Ahmet Davutoğlu bugün YSK hakkında ne demişti?

*Guaido, Venezuela’nın ABD destekli muhalif lideri. Maduro’yu devirmek isteyen ABD Venezuela’da onun yerine Maduro’yu koymak istiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz