Ana SayfaTürkiyeMelih Gökçek Nihat Genç'in Ekrem İmamoğlu ve FETÖ yakıştırmasını paylaştı

Melih Gökçek Nihat Genç’in Ekrem İmamoğlu ve FETÖ yakıştırmasını paylaştı

Nihat Genç’in YouTube kanalında Ekrem İmamoğlu için yaptığı FETÖ yakıştırması tartışma yaratmaya devam ediyor. Son olarak Nihat Genç’in sözlerini paylaşan isim Melih Gökçek oldu. YouTube’daki Veryansın TV adlı kanalın kurucusu, gazeteci/yazar Nihat Genç seçim sonuçlarını birbirinden çelişkili ifadelerle değerlendirdi. Nihat Genç’in Ekrem İmamoğlu hakkındaki sözleri tartışma yarattı.

Ankara’nın 20 yıldan fazla belediye başkanlığını yapmış olan Melih Gökçek bu akşam twitter hesabından Nihat Genç’in Ekrem İmamoğlu hakkındaki sözlerini paylaştı.

6 Nisan günü Seçim Özel 1 adında bir video yayınlayan Nihat Genç 8 Nisan günü de Seçim Özel 2 videosunu yayınladı. Ancak Nihat Genç 2 videoda birbiriyle çelişen analizler yaptı.

İlkinde İstanbul’daki 31 Mart seçimlerini kazanmış olan CHP’li Ekrem İmamoğlu için FETÖ hatırlatması yapan Nihat Genç son videoda İstanbul’u açık şekilde Ekrem İmamoğlu’nun kazandığını söyledi. Erdoğan’ın seçimlerle ilgili açıklamalarını milli iradeye saygısızlık olarak yorumlayan Nihat Genç, “Sayın Cumhurbaşkanı lütfen Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığını kabul edin” diye seslendi.

Nihat Genç: Ekrem İmamoğlu FETÖ operasyonlarını onaylayan birisiydi

Nihat Genç 31 Mart seçimlerine ilişkin ilk videoda, “Huzurlu bir seçim geçti. Biz de manipülatif provokasyonlara alet olmamak için yayınlarımıza ara verdik. Devlet Bahçeli’nin ‘Bir oy fazla alan kazanır’ sözleri güzeldir, ferasettir. İmamoğlu İstanbul’da kazandı ama zorluyorlar. 17 yıllık büyük bir AK Parti iktidarının zulmü açığa çıkmış bir rahatlama olmuştur. İmamoğlu’nun yeni ve büyük bir lider olduğu söyleniyor. İmamoğlu’nun YouTube’da videoları vardır. Türk ordusu teslim olurken, Türk ordusuna operasyonlar yapılırken kendisi Samanyolu TV’de FETÖ operasyonlarını onaylayan birisidir. Bunları abartmanın anlamı yoktur” diye konuştu.
Nihat Genç, “Şimdi kalkıyoruz şaibeli İzmir’de bir mason öteki tarafta FETÖ’nün operasyonlarını onaylamış bir adam, falan filan. Mansur Yavaş için aynı şeyleri söylemeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Nihat Genç: Sayın Cumhurbaşkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığını kabul edin

Nihat Genç Seçim Özel 2 adıyla yeni bir video yayınladı. Bu videoda tartışmaya yer bırakmayacak şekilde Ekrem İmamoğlu’nun başarısını kabul etti. Bu kez İmamoğlu ve FETÖ kelimelerini kullanmadı.

Nihat Genç öncelikle AK Parti için şu eleştirileri getirdi: Ak Parti mal varlıklarından, gelirlerinden vazgeçmek istemiyor. Yeni Şafak gibi birçok medya organının hayatlarını sürdüremeyeceğini düşünüyorum. Sen sabah gazetesi için belediyeye telefon ediyorsun şuradan para getirin diye. Hangi belediyeden ne kadar para getirebilirsin. Belediye kendi halkına mı baksın yoksa sabah gazetesinde engin ardıçları mı doyursun. Bunların sonuna gelindi. Önümüzdeki 3 yıl içinde bambaşka yayın organlarının kurulacağını yeni, yeni bambaşka yayın organlarının kurulacağını düşünüyorum. Bir gazete, televizyon ayda trilyon yer. Yılda 30-40 milyon dolardır. Bu paraları kimse veremez.

Genç ardından Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı olarak kabul edilmesi gerektiğini belirterek, “Türkiye bambaşka bir iklime doğru gidiyor. Erdoğan’ın seçimle ilgili açıklamaları milli iradeye saygısızlıktır. Sayın Cumhurbaşkanı lütfen Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığını kabul edin.” ifadelerini kullandı.

Salih Tuna’dan Nihat Genç’e destek

Sabah yazarı Salih Tuna bugünkü yazısında Nihat Genç’in AK Parti’yi eleştirdiği videosunda 2 dakika Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdiği için lince uğradığını savundu.

Salih Tuna’nın yazısının Nihat Genç ile ilgili sözlerinin bir kısmı: “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diyenlerden nefret ettiğini açıklayanlara, Atatürk’e “kefere” diyenlere, PKK yandaşlarına ve hatta FETÖ’cülere bile tahammülleri var ama Nihat Genç’in üç cümlecik eleştirisine yok.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz