Ana SayfaTürkiyeNe iş! AK Parti 18. yıl videosu için Pelikancı trolün tweet'ini kopyala-yapıştır...

Ne iş! AK Parti 18. yıl videosu için Pelikancı trolün tweet’ini kopyala-yapıştır yapar hale mi geldi?

AK Parti’nin 18. yılını anlatan videoda partinin kurucu liderleri yerine sadece Berat Albayrak’a yer verilmesi tepkiyle karşılanmıştı. Büyük bölümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın göründüğü videoda Berat Albayrak da tam 7 kez, AK Parti’nin 18. kuruluş yılı videosunda yer almıştı. Elbette bu video sonrasında da ‘AK Parti’nin yeni lideri Berat Albayrak mı’ tartışmaları yaşanmıştı.

Çünkü AK Parti’nin 18 yıllık macerasını anlatan bir videoda Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Mehmet Şimşek, Bülent Arınç, Ali Babacan… Bu isimlerden hiçbirine yer vermeyip sadece Berat Albayrak’tan bahsetmek tuhaf karşılanmıştı.

Dün MedyaNotu’nun o videoyu konu alan “AK Parti’nin 18. yıl videosunun şifreleri! Yeni lider Albayrak mı?” başlıklı haberine ilk tepki Pelikancıların trol hesabından gelmişti.

Israrla videonun AK Parti’nin kurumsal videosu olmadığı Berat Albayrak’ın medya ekibi tarafından hazırlandığı şu sözlerle vurgulanmıştı:

1- AK Parti’nin kurumsal videosu olarak şu an saldırılan video AK Parti’nin kurumsal videosu değil.
2- Videoyu, Berat Albayrak’ın medya ekibi Bakan’ın sosyal medya hesapları için yapmış.
3- AK Parti de videoyu beğenip paylaşmak istemiş ve paylamış.

Garip olan, bugün yani Pelikancı trol hesabının yaptığı paylaşımdan saatler sonra AK Parti’den de benzer bir açıklama gelmesi. AK Parti Sosyal Medya Koordinatörü Ömer Arvas bugün verdiği bilgide şu ifadeleri kullandı:

18. yıl için üretilen içeriklerden birisi de Sayın Berat Albayrak’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı ve Tanıtım ve Medya Başkanlığımızın da retweet etmek yerine Sayın Berat Albayrak beyin ismini çıkararak paylaştığı videodur.

Aslında açıklamayı AK Parti’den önce Pelikancı trol hesaptan okuduk!

AK Parti’nin resmi hesabından paylaşılan ve tartışmalara neden olan o video hakkındaki ilk açıklama önce bir trol hesaptan yapılmıştı. İkinci bir açıklama da bugün AK Parti Sosyal Medya Koordinatörü Ömer Arvas gelmiş oldu. AK Parti’yi Pelikancılar mı yönetiyer, yönlendiriyor tartışmaları hala sıcaklığını korurken bu tür bir zamanlama hayli manidar.

Ömer Arvas ayrıca bir başka tweet daha atarak “Sosyal medyada bir Twitter paylaşımından şifreler çıkaran komplocu akıllar, bunun rutin bir paylaşım olduğunu bilmelerine rağmen amaçları ortadır. AK Parti’nin her bir mensubu kıymetli ve değerlidir. Trenden inenlerin treni taşlaması istikametimize zarar vermez sadece gülünç olurlar” ifadelerini kullandı.

Bu tweet’teki dikkat çeken kelime elbette şifre! Yani Medya Notu’nun yayınladığı haberin başlığında geçen kelime!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz