Ana SayfaTürkiyeNe olur, bazen de yazmayıver Selvi

Ne olur, bazen de yazmayıver Selvi

Yeni Şafak’ta sıradan bir muhabir, sonra sıradan bir temsilci ve yazar iken Ak Parti’nin yükselişi ile birlikte önü açıldı; ‘tutabilene aşk olsun’du artık! Abdülkadir Selvi özellikle ‘karşı mahalle’nin Ahmet Hakan’dan sonra Ak Parti ve mahalle dedikodularını ekranlara taşıyan aracısı oldu! Sonra da CNN Türk’e programcı olmakla kalmadı, Hürriyet’e yazar oldu!
Hürriyet, Demirörenlerin elinde ‘amiral gemisi’ konumunu yitirse de yine büyük bir marka! Selvi de bu büyük markanın yazarı…
Artık her aklına eseni yazı diye döktürme/döşeme gücü/imkanı var Selvi’nin; nihayetinde o artık büyük bir transfere imza atmış bir gasteci…
Ama yine de gasteci olmak bir insana aşağıdaki gibi her aklına eseni, her parmaktan tık tıklananı köşe yazısı diye millete kakalama hakkını vermez/vermemeli!
Nasıl bir yazıdır bu böyle; nasıl bir ciddiyetsizliktir!
“AK Parti’den istifa eden Emin Özden’in, “Oğluma Tayyip ismini verdiğim için pişmanım” açıklamasını görünce bunları yazma ihtiyacı hissettim. Emin Özden, Davutoğlu ile birlikte hareket etmek üzere partisinden istifa etmiş. Olabilir, kendi kararıdır. Dilerim yeni partisinde doğan çocuğuna “Ahmet” ismini vermez. Çünkü yarın oradan da ayrılırsa, Ahmet ismini verdiğim için pişmanım diye açıklama yapmak durumunda kalır. Belli ki ikbal kapısı olması için çocuğuna, “Tayyip” ismini vermiş. İkbal kapısı kapanınca ilk aklına gelen verdiği isimden pişman olduğunu söylemek olmuş. “Şimdi pişmanım, oğluma Mevlüt Tayyip değil, sadece Mevlüt diyorum” demiş. Çocuğunu tenzih ediyorum. Allah Mevlüt’e uzun ömür versin. Kendisine tavsiyem “Tayyip” ismini nüfustan da sildirmesi. Çünkü “Tayyip” demek, iyi, güzel demektir. Böyle bir anlayışa bu isim yakışmaz.”
Eyy Selvi, pek sayın Hürriyet yazarı, köşe doldurmak zorunda hissetme kendini; yazacak bir şeyin yoksa zorlama kendini, köşe bazen boş kalsa da olur!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz