Ana SayfaTürkiyeNeden hemşireler öğretmenlerden daha çok maaş alıyor?

Neden hemşireler öğretmenlerden daha çok maaş alıyor?

Fikri Akyüz öğretmen maaşlarıyla hemşire maaşlarını kıyasladı. Akyüz, “Neden hemşireler öğretmenlerden daha fazla maaş alıyor” diye sordu.

Son yıllarda sosyal medya mecralarından biri olan twitter’ı aktif şekilde kullanmaya başlayan hukukçu yazar Fikri Akyüz öğretmen maaşlarıyla ilgili attığı bir tweet ile tartışma başlattı. Hemşirelerin öğretmenlerden daha fazla maaş almasını eleştiren Fikri Akyüz, “Hemşireler de düşük maaş almasın ama öğretmen hemşireden niye daha az maaş alıyor” diye sordu.

Fikri Akyüz'den hemşire öğretmen maaşları kıyaslaması

Fikri Akyüz’ün devlet memurlarının maaşlarını eleştirel şekilde karşılaştırdığı bu tweet’i 100’den fazla yorum aldı. Yorumlardan bazılarında öğretmenlerin rahat koşullarda çalıştıkları ve haftalık çalışma saatlerinde hemşirelere kıyasla son derece uygun olduğu dile getirildi. Fikri Akyüz ise geleceği inşa eden öğretmenlerin maaşlarının daha yüksek seviyelerde olması gerektiğini belirtti.

Fikri Akyüz’ün öğretmen maaşlarıyla hemşire maaşlarını kıyasladığı ve takipçileri arasında hayli popüler olan tweet’i aşağıdaki gibidir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz