Ana SayfaTürkiyeNeden o gün konuşmadınız? Böyle buyurdu atanamayan Cem Küçük

Neden o gün konuşmadınız? Böyle buyurdu atanamayan Cem Küçük

CHP’deki milletvekilliği sona erdikten sonra kendince muhalif bir kimlik yaratmaya çalışan Barış Yarkadaş’ın Davutoğlu ve Babacan hakkındaki çöp analizleri şaşkınlık yarattı. Barış Yarkadaş, Davutoğlu’nun AK Parti’nin hırsızlıklarını sineye çektiğini iddia eddi.

Daha önce bin kere söylenmiş cümleleri sanki ilk kez kendisi söylüyormuş gibi hava yaratma çabasındaki Yarkadaş, Davutoğlu ve Babacan için “Daha önce istifa etmeliydi” minvalinde eleştiriler dile getirdi.

Gazeteci yazar Barış Yarkadaş, bugünkü köşe yazısında dönemin 17-25 Aralık soruşmalarıyla ilgili, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na eleştirilerde bulundu. Yarkadaş, “Eğer o dönem koltuklarını kaybetmeyi göze alıp hırsızlık ve yolsuzlukları sineye çekmek yerine topluma anlatsalardı, bugün her ikisi de farklı noktalarda olurlardı.” dedi.

Barış Yarkadaş’ın “Keşke o gün konuşsaydınız…” başlıklı yazısı şöyle:

“Geride bıraktığımız hafta yayımlanan bir yazımda “Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan, 17-25 Aralık sürecine dair hiçbir şey konuşmuyor” demiş, her iki ismi bildiklerini anlatmaya davet etmiştim.

Bu yazının ardından önce Ali Babacan, ardından ise Ahmet Davutoğlu konuştu. Hatırlayacağınız üzere, Ali Babacan o dönem Başbakan Yardımcısı, Ahmet Davutoğlu ise Dışişleri Bakanı idi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘çelik çekirdeği’nde olan bu isimler, çok geç de olsa yarım yamalak konuşmaya başladı. Babacan, yaptığı açıklamada yolsuzluk iddialarına çok değinmemeyi tercih etti. Hatta, neredeyse, operasyonu düzenleyen polis ve savcıları suçlayarak “Madem rüşvet vardı, neden 17 kez rüşvet alınmasını beklediniz?” diyerek, yapılanın aslında “siyasi bir operasyon” olduğunu vurguladı. O halde, Ali Babacan’a da aynı soruyu sormak gerekiyor:

Peki siz neden istifa etmek için yıllarca beklediniz? AKP’deki ‘’bozulma’’yı 2018’de mi fark edebildiniz? Sanırım sizin bu konuda da esaslı bir özeleştiriye ihtiyacınız var? Ayrıca madem bu operasyonun yapılmasını yanlış buluyordunuz, neden o dönem çıkıp konuşmadınız? Süreci yakından takip eden bir gazeteci olarak, sizin 17-25’te müspet ya da menfi bir açıklamanızı göremedim. Yoksa; süreci izleyip sonucuna göre bir tavır almayı mı beklediniz?

KONUŞTU AMA…

Ahmet Davutoğlu’nun durumu da aslında Ali Babacan’dan farklı değil… Davutoğlu da 17-25’le ilgili olarak hiçbir fikir beyan etmiyor, susmayı tercih ediyordu. Davutoğlu bu suskunluğunu dün sabah FOX TV’de İsmail Küçükkaya’ya bozdu ama keşke bozmasaydı! Dönemin kudretli ismi Davutoğlu’nun açıklamaları internet sitelerinde genişçe yer aldığı için burada ayrıntısına girmeyeceğim.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri