Ana Sayfa Türkiye Nedim Şener aslında kaos istiyor! Taha Ün 15 Temmuz’dan sonra ‘tanksavar Nedim’e...

Nedim Şener aslında kaos istiyor! Taha Ün 15 Temmuz’dan sonra ‘tanksavar Nedim’e dönüşen Şener’in geçmişini yazdı

1
Nedim Şener aslında kaos istiyor! Taha Ün 15 Temmuz’dan sonra ‘tanksavar Nedim’e dönüşen Şener’in geçmişini yazdı

Taha Ün’den Nedim Şener ifşası geldi. Şu sıralarda televizyon televizyon gezip kamuoyuna FETÖ ile nasıl mücadele edilir dersi veren Nedim Şener’in 28 Şubat’ta durduğu yer ve Yasin El Kadı hakkında yazdığı kitap yeniden gündemde. Nedim Şener FETÖ ile mücadelede yargı dağıtırken geçmişi de onu takip etmeye devam ediyor.

Taha Ün plağı biraz geriye sarıp FETÖ’cülerin Bilal Erdoğan’ı tutuklamak için sığındıkları gerekçeleri hatırlattı. Olaydaki Nedim Şener bağlantısına dikkat çekti.

Mesajlarını twitter’dan paylaşan Taha Ün, şunları yazdı:

“FETÖ’cü polisler 25 Aralık 2013 günü Bilal Erdoğan’ı tutuklamak maksadıyla harekete geçtiklerinde ellerindeki en önemli gerekçe neydi dersiniz? Yasin El Kadı’nın sözde illegal ilişkileri ve Yasin El Kadı’nın Bilal Erdoğan ile olan ilişkileri.”

Taha Ün sonrasında bir de gazete kupürü paylaştı. “El Kadı ile Erdoğan Wall Street’te manşet” başlığını taşıyan haberde yazılan spot oldukça dikkat çekici:

“Gazete El Kaide bağlantılı El Kadı’ya Erdoğan’ın “kefil olduğunu” yazdı. Haberde, El Kadı’nın anlaşmalarının muhabirimiz Nedim Şener’in kitabında yer aldığı belirtildi.”

Taha Ün’e göre FETÖ’cülerin işi Bilal Erdoğan’ı tutuklamak üzere hareket geçmelerine kadar vardıran olayın fitilini ateşleyenlerin ilham kaynağı Nedim Şener ve El Kadı hakkında yazdığı kitaptı.

Kazdıkça olay daha da ilginçleşiyor. Nedim Şener’in kitabının ardından bugünlerde AK Parti ile sıkı fıkı olan Doğu Perinçek’in de o dönemde “Tayyip Erdoğan’ın El Kaideci Yasin El Kadı’yla suç ortaklığı ve Erdoğan’ın özel timi” gibi ifadeler kullandığı görülüyor.

Taha Ün, son olarak twitter’dan dikkat çekici şu analizini paylaştı:

“Nedim Şener, Doğu Perinçek gibilerinin amaçladığı şey toplumun belli kesimlerinde oluşan mağduriyetlerin sosyolojik kırılmalara sebebiyet vermesi ve bu kırılmaların oluşturacağı toplumsal kaos neticesinde ülkenin seçilmiş hükümet tarafından yönetilemez hale gelmesini sağlamaktır.”

“Mahkeme kararı ile beraat eden insanlar ‘hayatlarına geri dönemesinler’ ama sen; uluslararası FETÖ’cü komplonun adeta tam ortasında yer alan sen, ekranlarda ahkam kesebilir, önüne gelene hesap sorabilirsin.”

1 Yorum

  1. FETO cüler tekrar algı operasyonunu arınç dan aldıkları feyz ile bin secde etmeye hazır olduklarını gösterip darbe planı yaptıkları aşiyan. Yanlız bu sefer darbeyi hükümeti ele geçirerek tayyip i söyledikleri gibi çöp tenekesinin dibinde kurşun sıkacaklara benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz