Ana SayfaTürkiyeNedim Şener: Bunun organize bir saldırı olduğu açık

Nedim Şener: Bunun organize bir saldırı olduğu açık

Posta yazarı Nedim Şener, bir taraftan vatan evlatlarını şehit etmek diğer taraftan da ülkeyi bölmeye çalışmak gibi bir amaçlarının olduğunu, Kemal Kılıçdaroğlu’na düzenlenen saldırının da toplumsal çatışma amacı taşıdığını anlatan bir yazı kaleme aldı.

Posta yazarı Nedim Şener, “Teröristlerin ekmeğine yağ sürmeyin” başlıklı yazısında şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırının teröristlerin bir “toplumsal çatışma amacı” olduğunu vurguladı. Şener, bu saldırının daha önceden planlanmış bir organize saldırı olduğunu belirtirken Ankara Cumhuriyet başsavcılığının terör ve organize suç kapsamında faillerin ve arkasında ki kişilerin ortaya çıkartılması bağlamında soruşturma başlattığını söyledi. Şener, bu saldırının toplumda kargaşa çıkarmak için terörist unsurlar tarafından yapıldığını, bu oyunu bozma konusunda ki en önemli görevin siyasetçilere düştüğünü ve basının da haberleriyle toplumu körüklemek yerine uzlaştırıcı bir rol üstlenmesi gerektiğini ifade etti.

NEDİM ŞENER’İN YAZISI ŞU ŞEKİLDE;

Hakkâri Çukurca’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu askerlerimiz Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkçı şehit olurken yedi askerimiz de yaralandı.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara şifa dilerim. Milletçe acımız çok büyük. Acı hepimizin şehitler hepimizin. Teröristler canımızı yakarken millet olarak bizi bölmeye çalışıyor. Tüm amaçları bu…

Dün Ankara Çubuk’ta şehit er Yener Kırıkçı’nın cenaze namazı sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı teröristlerin “toplumsal çatışma amacına” doğru yol aldığımızı gösteriyor.

Şehide ve ailesine saygı için orada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu yumruklu saldırı ve linç girişimine maruz kaldı. Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu ülkede beraber yaşamak isteyen herkes bu saldırıyı kınamalı.

Bu saldırının hiç bir açıklaması olamaz, gerekçelendirmeye çalışan açıklamalar da kabul edilemez. Bunun organize bir saldırı olduğu açık. Nitekim Ankara Cumhuriyet Savcılığı saldırı ile ilgili terör ve organize suç kapsamında soruşturma başlattı.

Bu saldırının failleri ve arkasındaki karanlık güç ortaya çıkarılmalı. Bu saldırı ülkemizdeki kutuplaşmanın geldiği noktayı gösteriyor. Teröristlerin amacı da bu; toplumsal gerilim hatları üzerinden iç kargaşa çıkarmak. Bu oyunu bozacak tüm girişimler yapılmalı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz