Ana SayfaTürkiyeNedim Şener: Seçimin sonucuna nasıl etki ettikleri belli değil

Nedim Şener: Seçimin sonucuna nasıl etki ettikleri belli değil

Posta yazarı Nedim Şener, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin gerekçesinin sandığa bulaşan FETÖ örgütüne mensup görevlilerin açığa çıkmasının olduğunu belirtti. Şener, hala FETÖ örgütünün işlevini sürdürdürmesini ve seçimde hile gerekçesi ile gözaltına alınan kişilerin serbest bırakılmasının düşündürücü sonuçlarını anlatan bir yazı kaleme aldı.

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, “Sandıkta FETÖ izi!!!” başlıklı yazısında iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde en çok tartışılan konunun FETÖ olduğunu söyledi. Şener, FETÖ örgüt üyelerinin sandık kurullarında görevlendirildiğini ve seçime hile katıldığının uzun süre gündemde kaldığını vurguladı. Şener, mahkemeye sevk edilen 43 sandık görevlisinden 2’sinin “Bylock’tan” tutuklandığını ve 35 kişinin ise serbest bırakıldığını belirtirken, sandıkta hile şüphesi ile gözaltına alınan 35 kişinin neden serbest bırakıldığının aydınlatılması gerektiğini belirtti.

Nedim Şener’in yazısının bir kısmı şu şekilde:

Dün bir gazetede, kalın puntolarla “Sandıkta FETÖ tescillendi” manşetini görünce “İşte haber” dedim. “Bilmediğimiz bir şeyi öğreneceğiz” diye düşündüm. Hatırlayacaksınız, iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi konusunda en çok tartışılan konulardan birisi Fetulahçı Terör Örgütü oldu. FETÖ’nün, sandık kurullarında örgüt üyesi görevlendirdiği, seçime hile kattığı gibi şeyler yazıldı çizildi. Hatta seçim iptalinden hemen önce 43 sandık kurulu görevlisinin FETÖ irtibatı olduğu basına yansıdı. Yazımın başında sözünü ettiğim başlık da bu bu konudaki soruşturmalarla ilgiliydi.

Sebep ByLock

Sandık kurulu başkanlığı yapan iki kişi, FETÖ’nün kripto haberleşme sistemi ByLock kullanıcısı çıkmış ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmiş. 43 kişiden 35’inin de “ifadesine başvurulmuş” ve serbest bırakılmış. Ancak haber gazeteye “Sandıkta FETÖ tescillendi” manşetiyle girmiş. Düşünün böyle bir başlık atılıyor ama altında ifadesine başvurulan 35 kişinin serbest bırakıldığı yazılıyor. “Madem sandıkta FETÖ izi tescillendi, bu kişiler neden serbest bırakıldı” diye soran yok. Seçimin sonucuna nasıl etki ettikleri belli değil. İki kişinin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesinin sebebi seçimde hile değil ByLock kullanıcısı olmak ve diğer delillerle “örgüt üyeliği…”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz