Ana SayfaTürkiyeNedim Şener’le Selman Öğüt birbirine düştü

Nedim Şener’le Selman Öğüt birbirine düştü

Selman Öğüt’ün, kemalizme “virüs” demesinin ardından başlayan tartışma alevlendi.

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü yazısında Medipol Üniversitesi öğretim üyesi Selman Öğüt’ün“Kemalizm”i hedef alan sözlerini değerlendirdi.

Nedim Şener, “İslamiyet de bizim, Atatürk de” başlıklı yazısında, “Şimdi de bir üniversitede doçent olan Selman Öğüt’ün ‘Kemalizm’ üzerine sözleri gündeme girdi, muhtemelen önümüzdeki günler bu konu tartışılacak. Selman Ögüt, sosyal medya platformu Twitter’dan şunu yazdı: ‘Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir.’

Öncelikle, buna Cumhurbaşkanı Erdoğan başta tüm Adalet ve Kalkınma Partisi üyelerinin karşı çıkması lazım. Çünkü burada saldırı altında olan, yalnızca Mustafa Kemal Atatürk değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığıdır, şehitlerimizin kanıyla kurulmuş devlettir” ifadelerini kullandı.

Şener, “Nasıl ki imam hatip mezunlarına hayâsızca, toptancı bir şekilde dil uzatan şahsa tepki gösterildiyse, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e virüs diyen şahsa da gerekli cevap verilmelidir” dedi.

Şener’in sözlerine yanıt veren Öğüt ise, Twitter hesabından bir açıklama yayımlayarak, “Nedim Şener popülizm yapmıştır” dedi.

Odatv’nin haberine göre Star yazarı Ardan Zentürk, “FETÖ’cü olsam ‘Kemalizm tartışmasını’ köpürtürdüm…” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme almış ve isim vermeden Selman Öğüt’ü hedef almıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri