Ana SayfaTürkiyeKapkaranlık bir geceydi. Kan dolu bir geceydi... Nedim Yamalı 15 Temmuz gecesini...

Kapkaranlık bir geceydi. Kan dolu bir geceydi… Nedim Yamalı 15 Temmuz gecesini anlatırken hıçkırıklara boğuldu…

15 Temmuz gecesi AK Parti Ankara İl Başkanı olarak darbecilere direnen Nedim Yamalı, “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” adlı belgeselde o karanlık gecede yaşadıklarını anlattı.

15 Temmuz Nedim Yamalı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, o geceyi bir kez daha yaşarken gözyaşlarına hakim olamadı.

İşte Nedim Yamalı’nın tanıklığında 15 Temmuz gecesi yaşananlar…

Çok sayıda arkadaşımız, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız şehit oldu maalesef. Sıhhiye’de tanklarla karşılaştık. Tanklar gözümüzün önünde insanları eziyorlardı, arabaların üzerinden geçiyorlardı. Türk ordusuna ait bir tankın üzerindeki askerin bu milletin üzerine ateş açması… Hayatımda yaşadığım en acı görüntüydü. O gece çok sayıda kişi telefonlarını açmadı. O gün o gece orada olması gereken birçok kişi orada olmadı. O telefonu açmayanları, orada olmayanları birkaç gün sonraki gece nöbetlerinde gördüm. 251 şehidimiz vardı. Şehitlerimizin yarısı Ankara’daydı.

Gölbaşı’nda polisi, özel harekatı bombaladılar. Meclis bombalanıyor, Külliye bombalanıyor, MİT bombalanıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü delik deşik ediliyor. Şehrin üstünde helikopterler, savaş uçakları uçuyor.  Tanklar her yere ateş ediyor. Kapkaranlık bir geceydi. Kan dolu bir geceydi.

Dedi ve anlatmaya daha fazla devam edemedi…

Nedim Yamalı 15 Temmuz gecesinde vatanı için şehit olan arkadaşlarını anlatırken hıçkırıklara boğuldu…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri