Ana SayfaTürkiyeNedim Yamalı: Değişen biz değiliz, değişen AK Parti ve Sayın Erdoğan

Nedim Yamalı: Değişen biz değiliz, değişen AK Parti ve Sayın Erdoğan

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, Gazeteci Çağlar Cilara’nın yayınına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Cilara’nın “Siz de AK Parti’nin eski Ankara İl Başkanısınız, eleştirilerinizi Sayın Erdoğan’ı bir kenarda tutarak yapmaya gayret ediyordunuz. İlk defa bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bütün olup bitenlerden sorumlu tutmaya başladınız. Eleştirilerinizin sertliği biraz daha arttı. Bunun sebebi nedir?” şeklindeki sorusuna yanıt veren Yamalı, şu ifadeleri kullandı:

AK Parti’nin içindeyken yaptığımız mücadelede Sayın Erdoğan’dan kaynaklanan problemler de vardı. Herkes biliyor ki Sayın Erdoğan partisinde çok güçlü bir isim. Yapılan herşey onun süzgecinden geçerek gerçekleşiyor. Farklı bir yola girmiş olsak da eski hukuku korumaya gayret ettik. Son zamanlarda Şehir Üniversitesi mevzusu var, il ve ilçe başkanlarımız üzerindeki ciddi baskılar var. Değişen biz değiliz, değişen maalesef AK Parti ve Sayın Erdoğan. 2017’den beri daha ciddi bir şekilde görülmeye başlayan bir farklılık var. Nihayetinde bunları insanlara, kamuoyuna açıklamak durumundayız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri