Ana SayfaTürkiyeNedim Yamalı: Bahçeli'nin açıklamaları suçluluk psikolojisinin göstergesi

Nedim Yamalı: Bahçeli’nin açıklamaları suçluluk psikolojisinin göstergesi

MHP lideri Bahçeli'nin Selçuk Özdağ'a ve gazetecilere saldırı üzerinden topluma verdiği mesajları değerlendiren Nedim Yamalı, Devlet Bahçeli'yi eleştirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırıdan 3 gün sonra Devlet Bahçeli bugün yaptığı açıklamayla, her zaman kullandığı kutuplaştırıcı dilde vites yükseltti. MHP’nin Selçuk Özdağ’a ve gazetecilere saldırı üzerinden topluma verdiği mesajları değerlendiren Nedim Yamalı, “Bahçeli’nin kendisiyle ilgili tespitlere saldırgan bir dille, insanları hedef göstererek cevap vermesi suçluluk psikoloji” dedi.

Bahçeli’nin Selçuk Özdağ’a saldırıyı net şekilde kınamadığına dikkat çeken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, “Devlet Bahçeli’nin bugünkü açıklamalarının siyasi iklime ve toplumsal huzura hiçbir faydası olmadığı, olmayacağı aşikardır. Kamuoyunca tepki gösterilen şiddet olaylarının iktidar ortağı olan bir siyasi lider tarafından net bir şekilde kınanmaması endişe vericidir.” ifadelerini kullandı.

Nedim Yamalı: Suçluluk psikolojisi

Kendisi veya partisi ile ilgili tespit ve eleştirilere bu kadar saldırgan bir dille üstelik hedefler göstererek cevap vermesi ancak suçluluk psikolojisi ile izah edilebilir.

Dış mihrak anlayışınız ve ayrıştırıcı tutum güden söylemleriniz ile kapatmaya, değiştirmeye çalıştığınız gündeminiz nedir?

Nedim Yamalı: Beceriksizliğinizi genel başkanımıza saldırarak mı saklamaya çalışıyorsunuz

İktidar ortağı olduğunuz her dönemde ortaya çıkan ekonomik istikrarsızlık ve toplumsal çatışmaları çözme konusundaki beceriksizliğinizi Sayın Genel Başkanımıza saldırarak mı saklamaya çalışıyorsunuz?

Umarız ki Adalet ve Hukuk kelimelerini  bundan sonra samimiyetle ve herkes için gerekli olduğuna inanarak kullanır, ülkemizin HUZUR ve GÜVEN ihtiyacına katkı sağlarsınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri