Ana SayfaTürkiyeNedim Yamalı'dan flaş erken seçim açıklaması

Nedim Yamalı’dan flaş erken seçim açıklaması

Erken seçim tartışmalarına değinen Nedim Yamalı, “2021’de erken seçim olabilir” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, KARAR TV’de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını cevapladı. Erken seçim tartışmalarına değinen Nedim Yamalı, “2021’de erken seçim olabilir” diye konuştu.

AK Parti’den ayrılışıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Yamalı, Cumhurbaşkanı’nın etrafındaki çıkar gruplarını işaret etti.

Karar yazarları Eilf Çakır ve Yıldıray Oğur, KARAR TV canlı yayınında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı’yı konuk etti. 

Yamalı, hem Gelecek Partisi’nin sahadaki durumuna anlattı hem de AK Parti’den ayrılış süreci ve yaşananlara ilişkin açıklamalar yaptı. 

Yamalı, Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra AK Parti içinde yaşananlara ilişkin “Sayın Cumhurbaşkanı uzun bir süre sessiz kaldı. Sanki Cumhurbaşkanı olarak üst düzey bir yönetici olmak ile her şeye hakim Başbakanlık yetkililerini de kendinde toplayan bir Cumhurbaşkanı olmak arasında kaldı. İkincisinden yana tercih yaptı. Etrafında imtiyazlı gruplar oluştu ve Erdoğan bunlara sessiz kaldı” dedi.

Yamalı, AK Parti’den kopuşlarının da bu süreçte başladığını, birçok disiplin suçunda sessiz kalan genel merkezin, eleştirilen bir iki paragraf açıklamayı hızlıca partiden ihraca dönüştürdüğünü anlattı. 

Nedin Yamalı’nın erken seçim açıklaması

Yamalı, “Genellikle erken seçim meclis aritmetiğine bakmaz. Siyasal sistem tıkanıyorsa gitmek zorundasınız erken seçime. Biz 2021’de bu şartların oluşacağını tahmin ediyoruz. Muhtemelen kışın bu erken seçim tartışmaları daha da artacak.  Bir çıkış için 2021’de bir erken seçim olacağını düşünüyorum” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri