Ana SayfaTürkiyeNedim Yamalı'nın çok kritik AK Parti eleştirisi 15 Temmuz mesajlarının içinde saklı!

Nedim Yamalı’nın çok kritik AK Parti eleştirisi 15 Temmuz mesajlarının içinde saklı!

Eski AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı’nın 15 Temmuz mesajlarında hükümete de bazı eleştiriler vardı. Şeffaflık ve likayat konusunda uyarılarda bulunan Nedim Yamalı, “Devlet büyük badireler atlattıktan sonra şeffaflık, ehliyet ve liyakata göre büyük reformlar yapabilirse saygıyı hak eder” diye konuştu.

Nedim Yamalı ayrıca görkemli 15 Temmuz anma programlarının doğru olduğunu ancak açık bazı uyarılara rağmen yanlışlarda ısrar edilmesinin FETÖ ile mücadeleye gölge düşürdüğünü belirtti.

Nedim Yamalı: FETÖ ile mücadele edilirken yapılan yanlışlar

Nedim Yamalı’nın “FETÖ ile mücadele edilirken yapılan yanlışlar” ifadesine Ahmet Davutoğlu’nun Elazığ konuşmasından bir örnek vermek uygun olabilir.

Ahmet Davutoğlu, Nedim Yamalı’nın da altını çizdiği yanlışlar konusunda “Kim bu ülkede adalet duygusunu zayıflatırsa, kim sabah salıverilen birinin, akşam tekrar tutuklandığı, gece yarısı tekrar salıverildiği gibi uygulamalar görürse, kim FETÖ suçlamalarıyla sıradan bir memurun dayısının oğlunun tutuklandığı bir Türkiye’de FETÖ darbesinin baş sorumlusu olanların kardeşlerinin, akrabalarının en yüksek makamları işgal ettiğini görürse orada adalete güven kalmaz.” demişti.

İşte Nedim Yamalı’nın 15 Temmuz hakkında attığı tweetler

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz