Ana SayfaDünyaNetenyahu: Başta ABD olmak üzere bize büyük bir uluslararası destek var

Netenyahu: Başta ABD olmak üzere bize büyük bir uluslararası destek var

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, başta ABD olmak üzere uluslararası desteğin arkalarında olduğunu, Gazze'ye saldırıların devam edeceğini açıkladı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılar konusunda başta ABD olmak üzere uluslararası desteğin arkalarında olduğunu belirterek Gazze’ye saldırıların devam edeceğini duyurdu.

İsrail Başbakanlık Ofisinin Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Başbakan Binyamin Netanyahu’nun, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını masaya yatırmak için savunma, istihbarat ve askeri yetkililerle görüştüğü duyuruldu.

Görüşmeden sonra basın açıklaması yapan Netanyahu, son bir haftada meydana gelen çatışmalardan Hamas’ı sorumlu tuttu ve gerektiği sürece İsrail’in Gazze şeridini vurmaya devam edeceğini söyledi.

Operasyonun zaman alacağını belirten Netanyahu, “En başında ABD olmak üzere büyük bir destek var. Uluslararası destek var ve biz de bunu kullanıyoruz.” dedi.

Netanyahu, Gazze’de Hamas’a ait 1000 hedefin vurulduğunu, çok ciddi zararların verildiğini ancak hedeflerin henüz tamamen ortadan kaldırılmadığını kaydetti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri