Ana SayfaMagazinNetflix Buz Yolu filmi konusu, oyuncuları! The Ice Road’da Liam Neeson başrolde

Netflix Buz Yolu filmi konusu, oyuncuları! The Ice Road’da Liam Neeson başrolde

Liam Neeson ve Laurence Fishburne’ü bir araya getiren Buz Yolu filminin konusu nedir? Nefes kesen macera filmlerinin son yıllardaki değişmez ismi Britanyalı aktör Leam Neeson bir kez daha büyük felaketlerle mücadele ediyor. Buz Yolu (The Ice Road) oyuncuları kimler? Nerede çekildi? Buz Yolu filminin hikayesi gerçek mi?

Orijinal adı The Ice Road olan Buz Yolu adlı filmin yayın hakları Netflix tarafından satın alındı. Bunun için 18 milyon dolar bir ücret ödendi. Ancak Netflix Türkiye abonelerinin filmi izlemek için biraz daha beklemeleri gerekecek. The Ice Road şu anda ABD’de Netflix’te izlemek için kullanılabilir.

Netflix Buz Yolu filminin konusu ne?

Kuzey Kanada’da uzak bir elmas madeni çöktükten sonra, “büyük teçhizatlı” bir buz yolu sürücüsü, tuzağa düşmüş madencileri kurtarmak için donmuş bir okyanus üzerinde imkansız bir kurtarma görevine liderlik etmelidir.

Film boyunca, tehlikeli manzaraların yanı sıra kamyoncuların buzlu yollarda ve zorlu koşullarda araç sürerken karşılaşabilecekleri tehlikeler gösteriliyor.

Bu filmde Liam Neeson, Kuzey Kanada’da mahsur kalan madencileri kurtarmak için tehlikeli bir kurtarma görevine liderlik etmesi gereken Kuzey Dakota’lı bir buz kamyonu şoförünü canlandırıyor.

Kanada’nın uzak kuzey bölgelerinde ücra bir elmas madeni çöktükten sonra, bir buz sürücüsü donmuş bir okyanus üzerinde, eriyen sulara ve hiç görmedikleri bir tehdide rağmen mahsur kalan madencilerin hayatlarını kurtarmak için imkansız bir kurtarma görevine öncülük eder.

Filmin oyuncularına kısaca bir göz atalım. Liam Neeson usta kamyon şoförü Mike rolünde ona Jim Golden karakteriyle Laurence Fishburne de eşlik ediyor. Tantoo rolünde Amber Midthunder filmin baş kadın oyuncusu.

Buz Yolu nerede çekildi?

Film Kanada’daki Manitoba bölgesinde çekildi. Filmde, Neeson ve Fishburne, tuzağa düşmüş madencileri kurtarmak için üç adet 18 tekerlekli dev araçlarla buzlu yollarda tehlikelere atılıyor.

Manitoba, Kanada’nın Batı Kanada bölgesindeki bir eyâletidir. Manitoba’da İngilizce daha yoğun olarak kullanılmaktadır. Thlewiaza Nehri’nin berrak soğuk suları, Manitoba-Nunavut sınırındaki Nueltin Gölü’nün kuzey ucundan, Arviat’taki küçük İnuit topluluğunun güneyinde yer alan Hudson Koyu sahiline kadar uzanır.

Hikaye gerçek mi?

Hayır. Buz Yolu gerçek bir hikayeye dayanmamaktadır. Ancak filmin bölgenin ‘Elmas Buz Yolu’ adından ilham aldığı söylenmektedir. Filmde gösterilen karakterler ve olaylar tamamen hayal ürünüdür. 

Filmin ilham kaynağı olan Kanada’nın Elmas Buz Yolu’nun adı Kanada’da maden ocaklarına ve arama faaliyetlerine hizmet vermek amacıyla 1982 yılında inşa edilmiş bir yoldur. Natural Diamonds’a göre yol “400km uzunluğundadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri