Ana SayfaMagazinNetflix Outlander konusu ne? Outlander dizi yorumları

Netflix Outlander konusu ne? Outlander dizi yorumları

Outlander dizisinin konusu nedir? Çoğu insanın aşk hikayesi sandığı Outlander bir zaman yolculuğu dizisi. Bazı öpüşmeler ve kişisel yakınlaşmalar olsa da Netflix’in Outlander dizisi romantik kategoride yer alamayacak kadar karmaşık bir anlatıya sahip. Aslında onu ilginç kılan özelliklerinden biri herhangi bir türün kutusuna sığamayacak kadar melez bir konusunun ve anlatımının olması.

Bir ikinci dünya savaşı sonrası anlatısı olarak tanımlanabilecek Outlander’da insanlar zamanda yolculuk yapıyor. İlk sezonu 2014 yılında yayınlanan dizinin IMDB’deki değerlendirmesi 8.4 gibi yüksek bir puana sahip. Popülerlik durumu da yüzde 86 düzeyinde.

Outlander konusu ne?

İngiliz Ordusu hemşiresi Claire Randall (Caitriona Balfe), kocasıyla İskoçya’nın Dağlık Bölgesi’nde tatil yapıyor, ancak yanlışlıkla eski bir taş çemberinden geçerek 1743 yılına gidiyor. Oldukça hızlı bir şekilde, müstehcen yakışıklı Jamie Fraser’ın da (Sam Heughan) aralarında olduğu bir grup İskoç askerine rastlar. 

1945’te evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall’ın gizemli bir şekilde zamanda geriye doğru sürüklendiği ve hayatının tehdit altında olduğu 1743 yılına kadar olan hikayesini anlatıyor. Şövalye ve romantik genç bir İskoç savaşçı olan Jamie Fraser ile evlenmek zorunda kaldığında, Claire’in kalbini iki uzlaşmaz yaşamda birbirinden çok farklı iki adam arasında parçalayan tutkulu bir ilişki ateşlenir. 

Bu arada anlatının çoğu 18. Yüzyıl İskoçya’sında geçiyor, bu yüzden bolca korse var. Etek giyen çok fazla erkekler göreceksiniz.

Outlander çoğu zaman saf, gerçeklerden kaçan bir eğlenceye benzer. İnsanların yaptıkları ilginç zaman yolculuğunda yaşanan maceralar özellikle koronavirüs zamanlarında seyahat yapmak da kısıtlanmışken son derece iç açıcı olabilir.

Outlander’ın hikayesi Diana Gabaldon’ın popüler kitap serisine uygun olarak, çok fazla cinsel yakınlaşma hikayesi barındırıyor. Önemli olaylar, ana karakterler tarafından verilen gülünç derecede kötü kararlardan kaynaklanıyor ve diyalogların bir kısmı size sesli sesli kahkaha attırabilir.

Outlander, özünde, kaderin bir araya getirdiği iki insanın 1745’teki başarısız İskoç İsyanı’ndan birkaç yıl önce başlayan karılaşmalarının yıllar boyunca nasıl devam ettiğinin hikayesidir. Amerikan Devrimi boyunca devam eden bir hikaye bu.

Outlander dizi yorumları

Outlander dizisini yorumlamak gerekirse söylenebilir ki Outlander prestijli bir yapım. Ancak bir Dark değil örneğin. Kalitesi, başrollerinin güçlü performanslarından, karakterlerin derinliğinden, tarihsel ayrıntılara gösterilen dikkatten, birinci sınıf sinematografiden ve yeteceğinden kaynaklanmaktadır.

Dizinin üçüncü sezonun Culloden Savaşı tasviri, herhangi bir büyük bütçeli filme rakip olabilecek kalitede. Ve tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, İskoç Yakubileri için sonu iyi bitmiyor.

Dizide özellikle kostümler ve müzik söz konusu olduğunda, işlerin son derece ilginç kılındığını söylemekte yarar var.

Outlander için altıncı sezonun prodüksiyonu COVID nedeniyle ertelendi ve hayranlara göre sezonlar arasında zaten oldukça büyük boşluklar vardı.

Outlander’ın hikayesine kaynaklık eden tam 8 tane kitap var. Ve iyi haber dokuzuncu kitap da Kasım’da geliyor. Kitapların hepsi binden fazla. 

Outlander’ın ilk dört sezonunu Netflix’te bulabilirsiniz . Ancak en son sezon için, ya Starz’a abone olmanız ya da bölümleri Amazon Prime gibi başka bir yerden satın almanız gerekecek.

Bununla birlikte, mümkün olan her şekilde giyilen dört mevsim ekoseniz var ve hiç bitmeyen giysi katmanları. Kalitesinden şüphe ettiren sayısız peruk, destansı şekilde tasvir edilen Culloden Savaşı ve sizi içine çekebilir.

Ona zaman tanıdığınızda muhtemelen herkes gibi Outlander’a kapılmış olacaksınız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,926TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri