Ana SayfaTürkiyeNevşin Mengü'den Fahrettin Altun'a: Çetele tuttuğunuzu biliyoruz

Nevşin Mengü’den Fahrettin Altun’a: Çetele tuttuğunuzu biliyoruz

Muharrem İnce, Global Haber ekranlarında konuştuğu sırada yayının kesilip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına bağlantı yapılmasına tepki göstererek yayını terk etmişti. Bu olay bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Fahrettin Altun Türkiye’deki medya kuruluşlarının yayıncılıklarını özgürce yapabildiklerini savundu. Nevşin Mengü ise “Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını hangi kanal kaç dakika verdi ya da vermedi çetele tutulduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Fahrettin Altun, Erdoğan’ın konuşması nedeniyle sözü kesilen ve stüdyoyu terk eden Muharrem İnce’yle ilgili yaptığı açıklamada “Medya camiamıza iftiradır” demişti. Gazeteci Nevşin Mengü, Altun’a sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması nedeniyle sözü kesildiği için canlı yayını terk eden Muharrem İnce’yle ilgili “Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

Nevşin Mengü: Çetele tuttuğunuzu biliyoruz

Gazeteci Nevşin Mengü Fahrettin Altun’un bu sözlerine Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi. Erdoğan’ın konuşmalarını hangi kanalın, kaç dakika verdiğine dair çetele tutulduğunu bildiklerini vurgulayan Mengü şunları söyledi:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri