Ana SayfaMagazinNew York Times, o isimleri hedef aldı! Bella Hadid, Gigi Hadid ve...

New York Times, o isimleri hedef aldı! Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa neden hedef gösterildi?

New York Times, O isimleri hedef aldı! Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa neden hedef gösterildi?  İsrail'in Filistin'lileri hedef alan saldırılara sessiz kalan New York Times gazetesi, saldırıları kınayan paylaşımlar yaptığı için 3 ünlü isme boykot yapılması için tam sayfa ilan yayımladı.

New York Times, O isimleri hedef aldı! Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa neden hedef gösterildi?  İsrail’in Filistin’lileri hedef alan saldırılara sessiz kalan New York Times gazetesi, saldırıları kınayan paylaşımlar yaptığı için 3 ünlü isme boykot yapılması için tam sayfa ilan yayımladı.

New York Times, O isimleri hedef aldı

Gazze Şeridi’nde savunmasız Filistin’lilere yönelik saldırılarda bulunan İsrail’e Dünya’nın dört bir yanından tepki gösterildi. Saldırılara son vermesi istenen İsrail’e karşı sessiz kalan New York Times gazetesi saldırıları kınayan dünyaca ünlü 3 ismi hedef aldı. Gazete tam ilan vererek ünlü model Bella Hadid kız kardeşi Gigi Hadid ve şarkıcı Dua Lipa’yı hedef gösterdi.

Bella Hadid, Filistin’e saldırıların başladığı  ilk günden itibaren sosyal medya hesabından Filistine destek paylaşımlarında bulundu. Filistin’li Model yaptığı bir paylaşımda “Eğer Amerikalıysanız bilin ki ödediğiniz vergilerin bu yaşananlarda payı var! İsrail’e her yıl 3,8 milyar dolar ödüyoruz. Bunu biliyor muydunuz?”  sözleriyle saldırılarda Amerika’nın da payı olduğuna dikkat çekti.

Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa neden hedef gösterildi

New York’ta yapılan destek yürüyüşüne katılan Bella Hadid, sosyal medya hesabından bu anların fotoğraf ve videosunu paylaşmayı ihmal etmedi. Ünlü isimlerin saldırıları kınayan paylaşımları bazı grupları rahatsız etti.

Bu destekten rahatsız olanların başlarında Amerikalı haham Shmuley Boteach’in olduğu ” Dünya Değerler Ağı” adlı örgütü Filistine destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa’yı açık hedef gösteren ilan yayımladı. Ünlü isimlerin fotoğraflarını “Bella, Gigi, Dua; ikinci Holokost çağrısı yapıyor. Onları derhal kınayın” sözleriyle hedef gösterdi.

İlanı yayımlayan New York Times gazetesinin skandal ilanına tepkiler çığ gibi büyüdü. İlana tepki gösteren kullanıcılar bu ilanı basan gazeteyi taraflı olmakla suçladı.

 

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri