Ana SayfaTürkiyeNihal Bengisu Karaca: Selçuk Özdağ ile konuşurken Erbakan’ı hatırladım

Nihal Bengisu Karaca: Selçuk Özdağ ile konuşurken Erbakan’ı hatırladım

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırının ardından sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, olayı bugünkü köşesine de taşıdı

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, Selçuk Özdağ’a yapılan silahlı ve sopalı saldırıyı bugünkü köşesine taşıdı. Özdağ ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini aktaran Karaca, “Onu dinlerken rahmetli Erbakan’ı hatırladım” dedi.

Bugün kaleme aldığı İleri demokrasi olacaktık Suburra dizisi olduk başlıklı yazısında “Onu dinlerken Erbakan’ı hatırladım. Hatta eğer 28 Şubat’ta askerin yanında durup talihsiz çıkışlar yapmasaydı bugün her kesim tarafından takdirle anılacak olan Demirel’i hatırladım. Onlara da neler neler yapıldı, ‘kendileri’ için yakınmayı tercih etmediler. Engellendiler, darbe ile indirildiler, yasaklandılar ama siyasete, halka küsmediler” ifadelerini kullanan Nihal Bengisu Karaca, yazısında şunları da kaydetti:

“Her iki siyasetçi de konuşa konuşa, diyaloglar kurarak yeniden siyasete dönmenin zeminini hazırlamıştır her defasında ve defalarca sıfırdan başlamışlardır. Kaplanın kuyruğunu önce tutmuş, sonra bırakmış bir siyasetçi olan Selçuk Özdağ için de AK Parti’de siyaset yapıp şimdi Gelecek Partisi’nde olmak bir nevi böyle, tecrübesini ve tarihini reddetmeden sıfırdan başlamayı göze almak demek.”

Karaca’nın bugün Habertürk’te yer alan köşe yazısına şuradan ulaşılabilir:

https://www.haberturk.com/yazarlar/nihal-bengisu-karaca/2939379-ileri-demokrasi-olacaktik-suburra-dizisi-olduk

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri