Ana SayfaTürkiyeNihal Bengisu Karaca, Taha Ün'ün gözaltına alınmasını köşesine taşıdı

Nihal Bengisu Karaca, Taha Ün’ün gözaltına alınmasını köşesine taşıdı

Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, bugünkü köşesinde Taha Ün'ün adeta bir hukuk garabeti neticesinde gözaltına alınmasını değerlendirdi

Gelecek Partisi’nin iletişim faaliyetlerini yürüten Taha Ün’ün, hakkında herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen kelepçelenerek gözaltına alınması ve evinin aranması toplumun ve siyasetin neredeyse her kesiminin tepkisini toplarken sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Duruma tepki gösteren bir başka isim ise Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca oldu.

Karaca, Faili bulamadık mağduru gözaltına alalım başlıklı yazısında çarpıcı tespitlere yer verdi.

“Mesai saatleri dışında hakkında şikayet olmayan bir adamın kapısına dayanılıyor. O kişi AK Parti’den koparak kurulan Gelecek Partisi’nin iletişim ajansının başkanı, eşi Sema Ün, Gelecek Partisi’nin kurucu üyesi. O kişi, zanlı değil, sanık değil, hatta o hakaret hadisesinde mağdur durumda olan biri ama kelepçelenip adliyeye sevk ediliyor. Hakaret soruşturmasında ev araması yapılmaz, ama yapılıyor. Ev didik didik aranıyor, herhalde hakaretten arda kalan bir malzeme varsa, huni olur, ıslak mendil olur delil olarak alınmak isteniyor, kim bilir? Allahu alem.” ifadelerini kullanan Karaca’nın yazısı bugün en çok okunan köşe yazıları arasında yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri