Ana SayfaTürkiyeNihal Olçok: Çaycısı çorbacısı, güvenlik görevlisi içerdeyken FETÖ imamlarının dışarda olmasını vicdanım...

Nihal Olçok: Çaycısı çorbacısı, güvenlik görevlisi içerdeyken FETÖ imamlarının dışarda olmasını vicdanım kabul etmiyor

Gelecek Partisi Kurucusu Nihal Olcok, Artı TV’de Ahmet Nesin’in konuğu oldu. FETÖ davalarında yaşanan sorunlara dikkat çeken Nihal Olçok, 15 Temmuz’un aydınlanması için açmaya hazırlandığı davalar olduğunu belirtti.

Nihal Olçok: 15 Temmuz’un başından beri o detayı irdeliyorum

15 Temmuz hakkında kimsenin dile getirmediği bir detay hakkında konuşan Nihal Olçok, “Soner Yalçın’ın, Barışların yazdığı, eski İstanbul Emniyet Müdürü’nün yazdığı bir sürü kitabı okudum ama kimse değinmedi. O benim gördüğüm bir şey. Ben 15 Temmuz’un başından beri onu irdeliyorum. Şu an paylaşamam. O benim için uzun vadede çok önemli. Onun üzerine bir şey inşa ediyorum. FETÖ davalarının hükümet ya da FETÖ tarafından AİHM’e taşınacağını biliyorum. Hiç kimse taşımazsa ben başvuracağım” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz günü için adli tıp raporlarını hazırlayan kişi FETÖ’den tutuklandı. Ben şimdi nasıl inanayım o raporlara. Dışarıda benim bildiğim isimler var eğer o kadarcık veriyle diğerleri içerdeyse bunlardan çok daha fazlası var bende. Dışarıda benim bildiklerimin hepsi tek tek FETÖ’nün imamı o zaman.

Olçok: Çaycının çorbacının içerde olmasına benim vicdanım müsaade etmiyor

Umarım sizinle ilerde açtığım davaları tartışırız sizinle. Benim açacağım davalar var. Hem 15 Temmuz’un aydınlanması için hem de FETÖ’den tutuklanması gerekirken eli kolu serbestken çoluk çocuğun, çaycının çorbacının, güvenlik görevlisinin içerde olmasına benim ne aklım ne vicdanım müsaade etmiyor kusura bakmasınlar. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri