Ana SayfaTürkiyeNihal Olçok: Çocuklarımın 15 Temmuz’un hemen ardından resepsiyona götürülmesine çok kızdım

Nihal Olçok: Çocuklarımın 15 Temmuz’un hemen ardından resepsiyona götürülmesine çok kızdım

15 Temmuz’da eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip’i şehit veren Nihal Olçok, Artı TV’de Ahmet Nesin’e konuştu. Çocuklarının henüz 13-14 yaşlarındayken 15 Temmuz’dan 15 sonra resepsiyona götürülmesine kızdığını belirten Nihal Olçok, o resepsiyona kendisinin neden katılmadığını da anlattı.

Nihal Olçok: Erdoğan hıçkırıklarla ağladı

Neden Tayyip Bey’in verdiği 15 Temmuz resepsiyonuna katılmadınız diye bir soru sormuştu Hürriyet. Çünkü göz göze gelemezdim onunla (Cumhurbaşkanı Erdoğan). Çünkü sormak istediklerim vardı. Olaydan 15 gün sonra verilen davete icabet edemezdim.

Tayyip Bey Erol Bey’in ve Abdullah’ın tabutları başında konuşma yapıyor. Abdullah’tan bahsederken hıçkırıklarla ağladığını duydum. Buradan 15 Temmuz’un bizi büyük bir demokrasiye götüreceğini düşündüm.

Nihal Olçok: O gün çok kızdım

Ben o gün için telefon açıp Hanımefendi ile konuştum, gelemeyeceğimi söyledim. Fakat benim oğullarım götürüldü ve ben o gün çok kızdım. 13-14 yaşındaki oğullarım oraya götürüldü. Siz bugüne kadar Erol Olçok’un 15 Temmuz’dan önce fotoğrafını gördünüz mü? Ben bunun böyle devam edeceğini düşünmüştüm. Erol Bey bizim ailemizi sırlamış bir adamdı. Ben böyle devam etmesini isterdim.

Nihal Olçok: Koca koca adamlar çekindiler

Önümüze gelene vekalet veriyorduk biz. Ben ne zaman kendi avukatlarımı koymak istedim mahkemelere direnç oluştu. Meclis avukatları, başbakanlık avukatları, cumhurbaşkanlığı avukatları evet ama başvuru dilekçelerim kayboluyordu. Toplu vekaletlerin dışında birebir vekalet vermek istedim. Bir genç kız sahip çıktı bana. Koca koca adamlar çekindiler.

Çünkü Nihal Olçok soruyordu. O dosyaları okuyordu. İstinafta şunları şunları sormalısınız, burada eksiklik var diyordum. İstenen uyum sağlamam, biat etmemdi. Ama bırakmayacağım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri