Ana SayfaTürkiyeNihal Olçok eleştirdi Mehmet Barlas Kadir Topbaş'a sahip çıktı

Nihal Olçok eleştirdi Mehmet Barlas Kadir Topbaş’a sahip çıktı

Sabah yazarı Mehmet Barlas, Ak Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan Binali Yıldırım’ın eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etmesinin güzel bir örnek olduğunu belirtti. Barlas Yıldırım’ın bu hareketinin vefanın bir sembolü olduğunu anlatan bir yazı kaleme aldı.

Nihal Olçok Kadir Topbaş ziyaretini eleştirdi

Oğlu Recep Tayyip ve eşi Erol Olçok’u FETÖ’cülerin 15 Temmuz kanlı darbe kalkışmasında şehit veren Nihal Olçok, Binali Yıldırım’ın Topbaş’ı ziyaretini çok sert şekilde eleştirmişti.

Sabah yazarı Mehmet Barlas, “Binali Yıldırım’ın Kadir Topbaş’ı ziyareti tüm siyasetçilere örnek olmalıdır” başlıklı yazısında vefa duygusunun insanlık için önemli bir değer olduğunu ve bu değerin Binali Yıldırım tarafından tekrar hatırlatıldığını vurguladı.

Sabah yazarı Barlas, Yıldırım’ın eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etmesinin çok önemli bir vefa olduğunu ve güzel duyguları canlandırdığını belirtti.

Barlas, Binali Yıldırım’ın bu duyarlı hareketinden dolayı bir teşekkürü hak ettiğini söyledi.

Barlas’a göre insanlar hizmetleri ile hatırlanmalı, Ankara’da ki Melih Gökçek örneği ise bu duruma verilebilecek en güzel örneklerden biri oldu.

Mehmet Barlas’ın yazısının bir kısmı şu şekilde:

İnsanların hurdaya çıkartılmış lastikler gibi bir kenara atıldığı toplumlardan biri olmamamız gerekiyor… İnancımız da, geleneklerimiz de, “Vefa”yı insanlık değerlerinin en önde gelenlerinden biri olarak nitelemezler mi?

27 Mayıs ve insanlar27 Mayıs 1960 askeri darbesinin yıldönümünde ülkeye bunca hizmetler yapan DemokratPartililere, darbeciler tarafından reva görülen muameleyi bir kez daha hatırladık. Başbakan Adnan Menderes’in, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’nun, Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edilmelerini bir kez daha yüreğimiz yanarak hatırladık. Daha önce tutuklu bulunduğu Harp Okulu’ndaki odasının penceresinden atlayarak intihar ettiği iddia edilen İçişleri Bakanı Namık Gedik, acaba gerçekten intihar mı etmişti?

Binali Yıldırım ve vefaBu duygularımızın bir cevabı dün AK Parti’nin İstanbul Belediye başkan adayı Binali Yıldırım tarafından verildi. “Vefa”nın sadece İstanbul’daki bir semtin adının olmadığı ve insanı insan yapan erdemlerden birinin de “Vefa” olduğunu, Binali Yıldırım herkesin gözüne sokarak anlattı. Binali Yıldırım dün İstanbul’a uzun yıllar hizmet eden eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Bu ziyaret vesilesiyle hem Yıldırım, hem de Topbaş güzel duygular seslendirdiler.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz