Ana SayfaTürkiyeNihal Olçok: FETÖ şu an Türkiye'de zirveyi yaşıyor

Nihal Olçok: FETÖ şu an Türkiye’de zirveyi yaşıyor

Gelecek Partisi kurucusu Nihal Olçok FETÖ eleştirisiyle gündemi sarstı. Nihal Olçok "FETÖ ile yeterince mücadele edilmiyor benimle mücadele ediyorlar" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok “FETÖ’nün şu anda zirveyi yaşadığını düşünüyorum” dedi. İktidarı eleştiren Nihal Olçok, “FETÖ ile yeterince mücadele edilmiyor. Benimle mücadele ediliyor” ifadelerini kullandı.

Olay TV’de İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan Gelecek Partisi kurucusu Nihal Olçok, “FETÖ’nün şu anda zirveyi yaşadığını düşünüyorum. Ayaklarının altında dolaşan insanlar artık hapishanelerde. Kurmaylar ortalarda.” diye konuştu.

FETÖ borsasının varlığına ilişkin değerlendirmde bulunan Olçok, “Para ile dönüyor. Hâkimler avukatlar aracılığı ile tahliye süreçlerini raporları düzenliyor.  Çok netim.  Fettah Tamince ile sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatının aynı kişi olmasının izahını bana kimse yapamaz. Eski hukukçu olan belediye başkanlarının FETÖ davalarını gütmesini de kimse bana izah edemez. Siyasiler bize açıklamaya borçlu. FETÖ’yü kim tarif edecek bize? FETÖ bir zihniyettir, karakter yapılanmasıdır. Toplum mühendisliğinin içindeyiz. Çok ciddi bir rejim değişikliği yaşayabilir Türkiye.” ifadesini kullandı.

Nihal Olçok: FETÖ ile değil benimle mücadele ediyorlar

Olçok, “FETÖ’nün bugün nerde nasıl var olduğunu hâlâ bilinmediğini düşünüyorum. FETÖ ile yeterince mücadele edilmiyor. Benimle mücadele ediliyor. Bu işle ilgili kim biraz konuşursa onunla mücadele ediliyor” açıklamasını yaptı.

FETÖ ile mücadelede iş dünyası ve siyasete hiç dokunulmadığının altını çizen Olçok, şöyle devam etti:

“Neden? Bunun nedeni para. Nurettin Nebati şu anda vakıf başkanı ve geçmişte de Fethullah Gülen’le ilişkisi, fotoğrafları olan biri. Böyle bir fotoğrafı olan daha başka pasif görevde birisi hapse atılabiliyor. Ancak Nurettin Nebati vakıf başkanı yapılıyor. Adalet herkes için aynı işlemeli

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri