Ana SayfaTürkiyeNihayet ses geldi: Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir

Nihayet ses geldi: Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir

MHP lideri Bahçeli, ilk kez Uygur Türkleri ile ilgili konuştu

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Uygur Türkleriyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Türk milleti bu coğrafyanın kınına sığmayan kılıcıdır. Özellikle hiç kimse bize Türklük konusunda bir şey söyleyemez. İkazen hatırlatma yapamaz. Uygur Türklerinin hüznü yüreğimizdedir. Lütfen dikkat buyurunuz, Türk milleti ile gönül bağı kopmuş kim varsa bize Uygur Türkleri konusunda ileri geri konuşuyor. Haininden hayasızına kadar hepsi ağız birliği etmişçesine bilirkişilik taslıyor. Be ey gafiller Türklük sizin ne ara meseleniz oldu? Limassol’deki faşistlerle sizin aranızda ne fark vardır? Niyet sahiplerinin derdi başkadır. Herkes haddini bilsin. CHP böyle demiş, İP şöyle demiş, bizim için sadece gürültü kirliliğidir.”

Bahçeli, konuşmasının bir bölümünde Türkiye’nin kadına karşı şiddeti önlemek amacıyla imzaladığı İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasıyla ilgili konuştu:

MHP lideri, “İstanbul Sözleşmesi etrafına yürütülen tartışmalar esef verici boyutlara tırmanmıştır, öyle bir istismar kampanyası devrededir ki kadına şiddet sanki cezasız ve yaptırımsız kalacak” görüşünü dile getirdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu sakat propagandanın sistematik bir şekilde körüklendiği açıktır. MHP, kadına yönelik şiddeti ön şartsız reddetmektedir. Canilerin hak ettiği cezanın bulması insanlık onuruna saygının gereğidir. Sabahtan akşama kadar TV’lerde şiddeti teşvik eden haber ve dizileri de aynı oranda kınıyoruz. TV dizilerinde kadınlara uygulanan şiddet sahnelerinin kesilmesi, toplumsal duyarlılığın tahkimi çok acil bir ihtiyaçtır. İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamıştır. Toplumsal cinsiyet kimliğine yönelik hükümleri, toplumsal düzeni tehdit etmiştir. Sözleşmeden çekilmek de imzacı ülke adına bir haktır. İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanlığı kararıyla feshi doğru ve yerinde bir uygulamadır. İstanbul Sözleşmesi’nin bir maddesini bile okumayanların tahrik diline saplanması vahim bir işarettir. CHP yönetimi taciz vakalarını unutmuş gibi davranarak suyu bulandırmaktır. Zillet ittifakı sürekli krize oynamaktadır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri