Ana SayfaTürkiyeNimet Bolluk: Ne tür bir hezimet yaşıyorsunuz ki küçücük bir kesim istiyor...

Nimet Bolluk: Ne tür bir hezimet yaşıyorsunuz ki küçücük bir kesim istiyor diye ülkenin kadınlarının hayatlarını gözden çıkardınız?

Gelecek Partisi'nden Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin tepkiler ardı ardına gelmeye devam ediyor

Gelecek Partisi Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini sert sözlerle eleştirdi.

Dün gece yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi’nden ayrıldığını duyurmuştu. Karara ilişkin birçok siyasiden ve sivil toplum temsilcisinden ardı ardına tepkiler gelirken bir tepki de Gelecek Partili Bolluk’tan geldi.

Daha önce düzenlediği “İstanbul Sözleşmesi’ni Erkeklere Anlatıyoruz” programlarıyla da gündeme gelen Başkan Bolluk, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bizler, #İstanbulSözleşmesi’nin tam anlamıyla uygulanmasını beklerken, kadına şiddetin, kadın cinayetlerinin arttığı bu dönemde bu sözleşmeden ayrılmak aklın iflası ve sözün bittiği yerdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 2011 yılında yaptığı İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin paylaşımı da hatırlatan Bolluk, mesajında “Soruyorum kadına şiddet artık insan hakkı ihlali olmaktan çıktı mı? Ne tür bir hezimet yaşıyorsunuz ki küçücük bir kesim istiyor diye ülkenin kadınlarının hayatlarını gözden çıkardınız? #İstanbulSözleşmesi” ifadelerine de yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri