Ana SayfaTürkiyeNiye Barlas ya da Kaplan veya Turgay Güler değil de Küçükkaya?

Niye Barlas ya da Kaplan veya Turgay Güler değil de Küçükkaya?

Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu tartışmasını yönetecek gazetecinin belirlenmesi süreci gündemdeki yerini koruyor. Yıldırım’ın tartışmayı yönetmek üzere Uğur Dündar’ı işaret etmesi İslamcı medya için sürpriz olmuştu; Dündar’ın ‘tehlikeli’ olduğuna işaret eden yorumlar yapılmış ve sosyal medyada kendisini yıpratmaya yönelik paylaşımlarda bulunulmuştu. Tartışmalar daha fazla uzamadan Dündar moderatörlük yapmayacağını açıklayarak ‘ters köşe’ yapmıştı!

Daha sonra Ak Parti’den Mahir Ünal ile CHP’den Engin Altay’ın yürüttüğü müzakerelerin ardından moderatör olarak FOX TV’den İsmail Küçükkaya’da karar kılındı.

Yıldırım cephesinin ‘yandaş’ bir gazeteci yerine önce Uğur Dündar’ı, ardından da İsmail Küçükkaya’yı tercih etmesini değerlendiren Karar yazarı Akif Beki “Etkisiz eleman gibi ciddiye alınmamayı, bostan korkuluğu yerine konmayı sindirdiler içlerine.” sözleriyle ti’ye aldı. Beki, “Biri de demedi, diyemedi ki FOX’un reytingine tavsanız bizim de var reytingimiz, Sözcü’nün tirajına gidiyorsanız bizde de var ondan, ne güne duruyoruz, bugünler için hazırlayıp büyüttüğünüz yatırımlarınızız, şimdi ezmeyin bizi bu kadar…” diye yazdı.

Beki, “Oyun dışına nasıl itilip kakıldıklarını, nasıl gözardı edildiklerini ısrarla görmezden geliyorlar.” diyerek ‘yandaş’ medyanın iktidar cephesi tarafından bile ciddiye alınmadığını savundu.

Tartışmanın yapılacağı 16 Haziran’a ve ondan bir sonra yapılacak seçime kadar Yıldırım-İmamoğlu tartışmasını niye Hilal Kaplan, Cemil Barlas, Turgay Güler, Cem Küçük gibi isimlerden biri değil de İsmail Küçükkaya’nın yönettiği konuşulacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz