Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Gerçekten çok utandım. Koskoca Türkiye ekonomisini yöneten siyasetçi söyledi...

Serkan Özcan: Gerçekten çok utandım. Koskoca Türkiye ekonomisini yöneten siyasetçi söyledi bu cümleyi

Hazine Bakanı Nureddin Nebati, dün katıldığı televizyon programında FED’e yönelik ‘Kamunun değil ki, 5 tane ailenin’ sözleri büyük tepki çekti. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Nebati’ye sert sözlerle karşılık verdi. İbrahim Turhan ise “Merkez Bankasının temel amacı gözlerdeki ışıltıyı sağlamaktır” sözleriyle konuya esprili şekilde yaklaştı.

Eski Bakan Lütfi Elvan‘ın istifa etmesiyle göreve gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün bir televizyon programına katıldı. Programda, Nebati’nin FED‘e yönelik ‘Kamunun değil ki, 5 tane ailenin…’ ifadeleri oldukça dikkat çekti. Sosyal medyada birçok isimden, Bakan Nebati’nin açıklamalarına tepki yağdı.

Öte yandan Program sunucusu Ahmet Hakan, “Doların 12,64’e çıkması endişe verici bir şey mi? Endişelenmeli miyiz?” diye sordu. Bakan Nebati ise karşılığında, “Hakikaten güzel bir soru. Hayır tam aksine. Doların yükselmesi aslında iyi bir şey” ifadelerini kullanması da şaşkınlık yarattı.

Sert eleştiriler devam ederken Nebati’nin ifade ettiği cümleyi alıntılayarak kişisel Twitter hesabında paylaşan eski Merkez Bankası Başkanı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz; ‘Vallahi çok yorulduk…’ sözleriyle tepki gösterdi.

İşte Yılmaz’ın kişisel Twitter hesabındaki paylaşımı:

‘OLACAK ŞEY DEĞİL’

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Eski Başkan Danışmanı Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan kişisel Twitter hesabından, ‘Olacak şey değil. Gerçekten çok üzüldüm ve utandım. Koskoca Türkiye ekonomisini yöneten siyasetçi söyledi bu cümleyi… Daha fazla söze gerek kalmadı’ ifadelerini kullanarak Nebati’yi eleştirdi.

 

‘SOSYAL MEDYADAKİ 3-5 KİŞİYE BAKARAK İŞ YAPIYOR’

Nebati’nin televizyon televizyon dolaşıp hükümetin ne kadar etkisiz olduğunu ve 15-16 milyar dolarlık hacim boyutundaki işlemleri sosyal medyada 3-5 kişiye bakarak yaptığını belirten Ekonomi yazarı Uğur Gürses ise kişisel Twitter hesabından şu sözleri kaydetti:

”Bakan televizyon televizyon dolaşıp hükümetin ne kadar etkisiz olduğunu anlatıyor… Bakana göre, vatandaş 15-16 milyar dolarlık hacim boyutundaki işlemleri sosyal medyada 3-5 kişiye bakarak yapmış. Döviz almış… 22 lira palavrasının da iş kesiminde ciddiye alınıp tüm fiyatlamaların da bundan yapıldığını söylüyor ki evlere şenlik… Tuluata döndü, bakalım nereye evrilecek… Gecenin veciz sözü, ABD Merkez Bankası Fed’in 5 ailenin kontrolünde olduğunu söylemesi… Hani bakanın bu doğru olmayan sözüne inanacak kimse varsa diye “Fed’in sahibi kim?” sorusuna verilen yanıtı buraya bırakayım…”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri