Ana SayfaTürkiyeNurettin Canikli'den Trump'a destek: Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş 'kapitalokrasi'...

Nurettin Canikli’den Trump’a destek: Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş ‘kapitalokrasi’ çağı başlamıştır

AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli, Trump'a destek vererek Twitter hesabının kapatılmasını 'darbe' olarak nitelendirdi

AK Partili Canikli, Trump’ın sosyal medya hesabının askıya alınmasını eleştirerek, “Twitter’ın, Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya alması, sermayenin Amerika Birleşik Devletine karşı yaptığı darbedir. Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş ‘kapitalokrasi’ çağı başlamıştır” dedi.

ABD’de Kongre Binası’nın Donald Trump yanlıları tarafından basılmasından sonra Trump’ın açıklamaları sosyal medya platformları tarafından engellenmişti. Son olarak ise Twitter, Trump’ın hesabını kalıcı olarak engellediğini açıklamıştı. Trump’ın sosyal medya platformları tarafından yasaklanma sebebi ise “yanlış bilgi yayma” ve “mesajlarının Kongre Binası baskınına neden olması” olarak ifade edilmişti.

ABD’ye karşı yapılmış bir darbe

AK Parti Milletvekili Nurettin Canikli ise kişisel Twitter hesabı üzerinden yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Canikli, “Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş ‘kapitalokrasi’ çağı başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Canikli, Twitter hesabında şu paylaşımlara yer verdi:

Twitter’ın, Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya alması, sermayenin Amerika Birleşik Devletine karşı yaptığı darbedir.

Bu darbe ile artık demokrasi çağı bitmiş kapitalokrasi çağı başlamıştır.

Kapitalokraside (capitalocracy) yasama, yürütme ve yargı yetkisi sermaye tarafından kullanılır.

Mahkeme kararı olmadan, anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünün sınırlandırılması fiilen yargı ve yürütme yetkisinin gasp edilmesi anlamına gelir. Fiilen anayasa da değiştirilmektedir. Sonuç itibariyle, 3 erk tek bir güç tarafından yönetilir hale gelmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri