Ana SayfaTürkiyeO gece bu gece! Yola çıktı işte ilk görüntü

O gece bu gece! Yola çıktı işte ilk görüntü

Binlerce insanı milyonlarca lira dolandırıp kaçan Mehmet Aydın aylar sonra teslim oldu. Sao Paulo'da güvenlik güçlerine teslim olan Mehmet Aydın bu akşam Türkiye'de olacak.

Binlerce insanı milyonlarca lira dolandırıp kaçan Mehmet Aydın aylar sonra teslim oldu. Sao Paulo’da güvenlik güçlerine teslim olan Mehmet Aydın bu akşam Türkiye’de olacak.

Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın bu gece Türkiye’ye getirileceği açıklandı.
Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden on binlerce kişiyi dolandırdığı öne sürülen ve Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim olan Mehmet Aydın, Türkiye’ye getiriliyor.
‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın bu gece 22.30’da Türkiye’de olacağı kaydedildi.

İçişleri Sözcüsü İsmail Çataklı, “(Brezilya’da teslim olan Mehmet Aydın) Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50’de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye’de olacak” dedi.

2018’de kırmızı bülten çıkarılan Mehmet Aydın’ın 1 Temmuz’da Sao Paulo’da teslim olduğunu anımsatan Çataklı, şunları kaydetti:

“Bu haber alınır alınmaz gerek Interpol dairemiz gerekse İçişleri Bakanlığımız hemen karşı muhataplarıyla irtibata geçtiler, bağlantılar kurdular. Interpol dairemizden bir ekip seri bir şekilde Brezilya’ya gönderildi. Yerel prosedürler de tamamlandıktan sonra arkadaşlarımız aldılar ve bugün sabah 09.50 sıralarında onu getirecek uçak hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye’de olacak. Geldiğinde de kendisiyle ilgili gerekli yasal işlemler ülkemizde gerçekleştirilecek.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri