Ana SayfaTürkiyeTürkiye o teyzenin yakarışını konuştu: Allah'ınızı severseniz o uçakları ellerinden alın. Milleti...

Türkiye o teyzenin yakarışını konuştu: Allah’ınızı severseniz o uçakları ellerinden alın. Milleti öldürmediler, süründürdüler

Çorum'da çarşıya inen ve vatandaşlarla bir araya gelen Davutoğlu'na yaşlı bir teyzenin, "Allah'ınızı severseniz o uçakları alın yakarışı gündem oldu.

Çorum’da çarşıya inen ve vatandaşlarla bir araya gelen Davutoğlu’na yaşlı bir teyzenin, “Allah’ınızı severseniz o uçakları alın. Yapılacaksa o uçaklarla yapılsın o kanal…Yoksa ahirette yakanıza sarılırım. Milleti öldürmediler, süründürdüler. O uçakları alın sizi desteklerim” diyerek yakarışta bulundu.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “O uçakları alın ellerinden” diyen vatandaşa cevabı “Geldiğimiz gibi o uçakların hepsi satılacak. Hepsi fakire fukaraya dağıtılacak” oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çorum’da esnaf gezisi esnasında vatandaşla sohbet etti. Gelecek Partisi lideriyle sokakta karşılaşan vatandaşlar yapılan zamlardan gündemdeki yolsuzluk iddialarına kadar pek çok konuda iktidara sitem etti.

Davutoğlu: Harama karışmadık

Davutoğlu ile Çorum sokaklarında karşılaşan yaşlı kadın mafya-siyaset ilişkisi iddialarına isyan ederek, “Allah’ınızı severseniz o uçakları alın. Yapılacaksa o uçaklarla yapılsın o kanal eğer yapılacaksa. Yoksa ahirette yakanıza sarılırım. Milleti öldürmediler, süründürdüler. O uçakları alın sizi desteklerim” dedi. Davutoğlu ise, “Biz bunlarla mücadele ettiğimiz, haramlara karışmadığımız için onlarla ayrıyız. Hep beraber mücadele edeceğiz. Geldiğimiz gibi o uçakların hepsi satılacak. Hepsi fakire fukaraya dağıtılacak” cevabını verdi.

Soylu’nun ekonomi atağa kalkacak sözüne cevap

Yapılan zamlara isyan eden bir vatandaşa Davutoğlu, “Onlar halkla alay ediyorlar” diye yanıt verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Temmuz’da Türkiye ekonomisi atağa kalkacak” sözlerini hatırlatan Davutoğlu, “Onların maalesef kendi malları, mülkleri servetleri uçuyor” dedi.

İttifak sorusu

Bir vatandaşın “Millet İttifakı’na bir katkınız olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Davutoğlu, “Biz hakikatleri konuşacağız. Sonunda millet en doğru karar verecek” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, son dönemde gündeme olan mafya siyaset ilişkisi iddiaları ile kendi şirketine mal sattığı ortaya çıktıktan sonra görevinden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı hatırlatması üzerine konuştuğu yaşlı kadın, “Hepsini biliyoruz, daha neler var neler… 15 yaşındaki çocuk ezbere biliyor onları. Ocakta neyin kaynadığı belli değil…” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri