Ana SayfaTürkiyeAnkara bunu konuşuyor! O toplantıda Erdoğan'ın danışmanları kavga çıkardı

Ankara bunu konuşuyor! O toplantıda Erdoğan’ın danışmanları kavga çıkardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nın ekonominin kurmaylarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarının faiz indirimi öncesinde tartıştıklarını söylemesi büyük ses getirdi.

Davutoğlu: Siz hesap bilmez misiniz?

Bütün Türkiye’de çiftçi kan ağlıyor. Ama Cumhurbaşkanımıza sorarsanız çiftçi mutlu. Cumhurbaşkanı ayrı bir alemde yaşıyor. Mutluluğunu anlatmak için de şeker pancarına zam yapıldığını söylüyor. Enflasyon yüzde 19.25 dolayısıyla şeker pancarı enflasyon üzerinde. Sayın AK Parti Genel Başkanı siz hesap bilmez misiniz? Çiftçinin ilgilendiği buzdolabının, arabaların, tüketim malzemelerinin olduğu enflasyon değil, mazotun, gübrenin, yemin, ilacın enflasyonu önemlidir. Yine zamlar gelmeye devam edecek. Cumhurbaşkanı Amerika’ya giderken çiftçinin mutlu olduğunu söylüyor. Çünkü sofrasını, masasını kapattı. Onun sofrasında Anadolu çiftçisi yok. 5 müteahhitle aynı sofraya oturup sadece onlara kapısını açanlar Anadolu çiftçisinin halinde, kahrından, çilesinden haberdar olamazlar.

Toplantıda tartışmalar çıkmış

Bu toprakların bereketini aldınız. Ekonomiden anlamayan cahil bir damadı Hazine ve Maliye Bakanı yaptınız. Ben başbakanlığı bıraktığımda Türk lirası 2.80’di. Şimdi 8.90. Bu politikayı devam ettirirlerse 10’u bulması yakın. Çünkü aklın değil inadın, ekonomi bilgisinin değil piyasa cehaletinin hakim olduğu bir yönetim biçimi var. Bana aktarılana göre faiz indirimi öncesinde Cumhurbaşkanıyla online toplantı yapılmış. Ekonominin gerçekten yetki ve sorumluluğunu üstlenenlerle bazı danışmanlar arasında tartışmalar çıkmış. Ekonomi koordinasyonu diye bir şey yok. Bir ülkede MB başkanı 4 ayda değişirse, 4 yıl içinde 4 kez değişirse kimin güveni kalır?

Sayın Cumhurbaşkanı faizi indirdiğini düşünüyor. Ne zaman faiz indirdiğini düşünse birkaç ay sonra artıyor. Çünkü bunlar ekonomi giriş dersi alanların bildiği denklemden habersiz. Faizi indirmek için çekirdek enflasyona baktılar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri