Ana SayfaTürkiyeOdatv'den Barış Terkoğlu sabaha karşı gözaltına alındı

Odatv’den Barış Terkoğlu sabaha karşı gözaltına alındı

MİT mensubunun Libya’da şehit olduğu haberi yayınlama gerekçesiyle Odatv haber müdürü Barış Terkoğlu sabaha karşı gözaltına alındı.

Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci Barış Terkoğlu, sabaha karşı evinden gözaltına alındı. Gözaltıyla ilgili TELE1’e bilgi veren Avukat Celal Ülgen, gözaltı kararına gerekçe olarak, Libya’da şehit olan MİT mensubununu cenazesine ilişkin yapılan haberlerin gösterildiğini belirtti.

Avukat Celal Ülgen, Terkoğlu’nun sabah saatlerinde evinden gözaltına alındığını ve Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’ye götürüldüğünü söyledi. Ülgen, Terkoğlu’nun avukatlarının yanında olduğunu ve ifade alınmasını beklediğini belirtti. Ülgen, “Çok kolayca çağrılabilecek bir kişiyi sabahleyin yatağından almak, manevi bir işkence çektirmek; geleneksel hale geldi. FETÖ yargısından bu yana polisimiz bunu çok seviyor ne yazık ki” sözleriyle de gözaltı kararına tepki gösterdi.

Basın Kanunu’nu da anımsatarak bilgi veren Ülgen, “Basın Kanunu’na göre haberde bir suç unsuru varsa; sorumlu tutulması gereken haberin yazarıdır. Haberin yazarı belli değilse, yurtdışındaysa ya da ceza verilemeyecek konumdaysa sorumlu müdüre yansır. Savcılar, iktidarın sopası gibi davranmayı alışkanlık haline getirdiler ve önce Barış’tan başladılar” dedi.

Barış Pehlivan’ın verdiği bilgiler

Terkoğlu’nun gözaltı kararını duyuran Gazeteci Barış Pehlivan, “Barış Terkoğlu şehit olan MİT mensubunu deşifre etmekten gözaltına alındı. Halbuki şehidimizin ismi ve soyadı açık şekilde, Odatv’nin haberinden 1 hafta önce Meclis’te canlı yayında açıklandı. Ve birçok yerde haber oldu. Biz buna rağmen soyadını kodladık” açıklamasında bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri