Ana SayfaTürkiyeÖğrenci akbili 50 değil 40 lira oluyor

Öğrenci akbili 50 değil 40 lira oluyor

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun vaatleri arasında aylık öğrenci akbilini 50 TL yapmak vardı. AK Parti Grubu, İBB Mayıs dönemi meclis toplantısında bu fiyatın 40 TL olması için meclise teklif verecek. Tartışmaların da ardı arkası kesilmedi. Vatandaşlar “Madem 40 lira yapabiliyordunuz neden 85 liraydı” diye sordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Meclis toplantılarının sosyal medya hesaplarından canlı yayınlaması devam ediyor. İmamoğlu ve İBB hesaplarının canlı yayınlandığı toplantıların anlık izleyici sayısı 250 bine kadar ulaştı.

AK Parti öğrenci akbilinin 40 lira olmasını istedi

Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan ‘aylık öğrenci akbilinin 50 TL olması’ önerisi için AK Parti İBB Meclis Üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, şöyle konuştu:

“Öğrencilere uygulanan 85 liralık aylık kart ücretini 50 lira yapacağınızı ifade etmiştiniz. Biz AK Parti grubu olarak buradan İstanbullulara bir müjde vermek istiyoruz. Siz iktisat ve hesap bilmediğiniz için bu kampanyaları çıkıp anlatıyorsunuz. İstanbul halkına verdiğiniz bu sözü tutacaksınız, biz de bunun takipçisi olacağız. Öyle bedavadan söz vermek yok.

Biz AK Parti grubu olarak sayın Başkanımızın vermiş olduğu sözü 50 lira değil; önümüzdeki mayıs meclisinde 40 lira olarak getireceğimizi de buradan ifade etmek isterim. Haydi yapın da görelim!

Bu projelerin bir hizmeti ve bedeli vardır. Biz İstanbul halkına sizin kadar 40-50 liraya İstanbulKart vermesini bilmiyor muyuz? Haydi sözünüzü yerine getirin de görelim!”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Ahmet Hamdi Gürbüz’ün bu sözleri üzerine seçim vaatleri arasında yer alan öğrenci toplu taşıma kartı indirimi konusunda AK Parti’nin ‘Yapın da görelim!’ diyerek sunduğu yeni öneriye, “Bizim 50 TL’lik teklifimize 40 TL’lik bir öneri getirildi. Bunu nüktedan buldum ancak orta yolu buluruz. Yeter ki çocuklar faydalansın” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz