Ana SayfaTürkiyeÖğrenim kredilerinden dolayı 300 bin öğrencinin icraya verilmesine Gelecek Partisi'nden çok sert...

Öğrenim kredilerinden dolayı 300 bin öğrencinin icraya verilmesine Gelecek Partisi’nden çok sert tepki

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Gençlik ve Spor Politikaları Başkanı Cuma İçten, 300 bin kişinin öğrenim kredilerini ödeyememesi nedeniyle icraya verilmesine yaptığı yazılı bir açıklamayla çok sert tepki gösterdi

2020 yılında öğrenim kredisi alarak geri ödeyemeyenlerin sayısı 5 milyona ulaşırken bu gençlerden 300 bini hakkında yasal işlem başlatıldı.

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Gençlik ve Spor Politikaları Başkanı Cuma İçten, yaptığı yazılı açıklamayla duruma tepki gösterirken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu istifaya davet etti.

İşte Cuma İçten’in açıklaması:

Ak Parti İktidarı oy alamadığı, iş bulamadığı, aş veremediği, üniversiteden mezun olup öğrenci kredisini ödeyemediği gençlere hesap soruyor.

Cebinde parası olmayan gençlerin nesini icra edeceksiniz ? – Cep telefonlarınımı ? Evde bir kenarda duran kitaplarımı ? Yoksa…

Yandaşlarına devletten üç beş maaş verdirenler, çocuklarını zor koşullarda okutanların evlerine icra götürüyorlar

Kendilerine ve yandaşlarına devletten üç beş maaş verdirenler, devlet işlerini kendi yandaşlarına pas edenler, milyonlarca değerde araçları kendi çocuklarının emrine tahsis edenler, koruma ordusu ile dolaşanlar, boğaz manzaralı yalılarda nargile çekenler… asgari ücretle devlet üniversitelerinde çocuklarını zor koşullarda okutanların evlerine İCRA götürüyorlar.

İktidarımızda hiçbir işsiz çocuğumuz geri ödemeye zorlanmayacaktır

Gelecek Partisi iktidarında tek bir öğrencimize öğrenim kredilerinden dolayı icra götürmeyecektir. Parasal imkanı olmayan çocuklarımıza karşılıksız öğrenim kredisi verilecek ve bu krediler çocuklarımız işe girdikten sonra belli bir kısmının geri ödemesi başlanacaktır. Bunu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık, İşi olmayan hiç bir çocuğumuz geri ödemeye zorlanmayacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanı istifa etmelidir!

5 milyon gencimiz öğrenim kredisini ödeyememekte ve 300 bin kişiye ise icra takibi çıkmıştı. Defalarca bunu kamuoyu ile paylaştık ancak bakan ve ak parti iktidarı bu konuda sorumsuz davranmaktadır.

Daha önce istifasını istediğimiz Gençlik ve spor bakanı tekrar istifa etmesi gerektiğini hatırlatıyoruz.

Gelecek Partisi
Gençlik ve Spor Politikaları İzleme Kurulu Başkanı
Cuma İÇTEN

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri