Ana SayfaTürkiyeOkan Müderrisoğlu ve Sabah gazetesi Öcalan'dan yardım mı istiyor?

Okan Müderrisoğlu ve Sabah gazetesi Öcalan’dan yardım mı istiyor?

Sabah gazetesi yazarı ve Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu’nun bugünkü yazısı büyük tartışmalar neden oldu. Müderrisoğlu’nun yazısını eleştirenlerden biri de gazeteci Çağlar Cilara oldu. Twitter hesabından Okan Müderrisoğlu’nun İmralı’dan bahseden yazısını paylaşan Çağlar Cilara “Okan Müderrisoğlu Abdullah Öcalan’dan seçimleri boykot etmeleri için yardım talep ediyor. Bu yazı Sabah’ta çıkıyor. Bir yandan da CHP’yi, PKK ile birlikte hareket etmekle suçluyorlar. Bunlar herkesi aptal yerine koydu yıllarca.” ifadelerini kullandı.

İşte Okan Müderrisoğlu’nun tartışmalara konu olan yazısı:

23 Haziran İstanbul yenileme seçimlerinde, oy blokları büyük ölçüde belirginleştiğinden, “kararsızlarve Kürt kökenli seçmenler” dengeleri etkileyebilecek güçte kabul ediliyor.
Kararsız olarak tanımlanan ve yakın markaja rağmen renk vermeyen bu grubun anlaşılabilir kaygıları veya memnuniyetsizlik nedenleri var.
Bu yönüyle bakıldığında, kararsız vatandaşlar, siyasetin ikna kabiliyetinin sınırları içinde bulunuyor.
Oysa, etnik kimlikle şekillenen seçmenler, farklı göstergelerle tercihlerini şekillendiriyor. Örneğin, HDP eski Eş Başkanı SelahattinDemirtaş, son açıklaması ile CHP adayına destek isterken henüz İmralı’nın ne dediği bilinmiyor.
Ada’dan dönen avukatlarının, vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından “nötr kalınması” çağrısına denk düşüyor.

Okan Müderrisoğlu bir süre önce NTV canlı yayınında Ekrem İmamoğlu’na karşı tutunduğu taraflı tutulma da eleştiri konusu olmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz