Ana SayfaTürkiyeOkay Memiş: Geleceğin dili teknolojik programlardan geçiyor

Okay Memiş: Geleceğin dili teknolojik programlardan geçiyor

TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisi gerçekleşti. Serginin açılışına katılan Erzurum Valisi Okay Memiş, geleceğin dilinin teknolojik programlardan geçtiğini söyledi.

Atatürk Üniversitesi toplantı ve sergi salonunda açılan, TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisi gerçekleşti. Serginin açılışına katılan Erzurum Valisi Okay Memiş, kodlama ve robotik kodlama projesine çok önem verdiğini belirterek, “Geleceğin dili bu teknolojik programlardan geçiyor. Bundan 20 yıl sonra bu kodlama dilini bilmeyen insanlar cahil olarak kabul edilecektir’ dedi.

Atatürk Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleşen sergiye Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, TÜBİTAK Yarışmaları Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Erdal Karaduman ve öğrenciler katıldı.

Program öncesinde Vali Memiş kısa bir konuşma yaptı. Başarılı öğlencilerin derslerine ve ödevlerine gerekli zamanı ayıran kişiler olduğunu vurgulayan Memiş, “Vaktini iyi bir şekilde değerlendiren öğrencilerin daha başarılı olduğunu gözlemliyoruz” dedi.

Vali Memiş’e göre öğrenciler kendi milli kültürlerini,  manevi değerlerini mutlaka öğrenmeli ve mümkün olduğu kadar da hayatlarında uygulamalı.

Okay Memiş, sadece eğitimde bunların yeterli olmadığını eş zamanlı olarak bilimin bütün türevlerini bilen, teknolojiyi sadece kullanan değil, üreten nesiller yetiştirmek istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından açılışı yapan Vali Okay Memiş stantları tek tek gezerek bilgi aldı.

Haber: Muhammet Alyar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz