Ana SayfaTürkiyeOkumak isteyen? Dandik bir Ahmet Kekeç parodisine dönüşen Yakup Köse'den Davutoğlu eleştirisi

Okumak isteyen? Dandik bir Ahmet Kekeç parodisine dönüşen Yakup Köse’den Davutoğlu eleştirisi

Ahmet Kekeç’in Deniz Baykal’ı vardı, Zülfü Livaneli’si, Oktaş Ekşi’si vardı. Onları yazar dururdu. Deniz Baykal… Zülfü Livaneli… gündemden düşünce kimsenin açıp Kekeç falan okuyası da gelmedi. Ahmet Kekeç’in bir zamanlar yaptığı aslında anahtar kelime avcılığıydı. Kendince popüler saydığı isimleri bulup sayfalarca eleştirmek. Star’da buna benzer bir taktikle yazılar yazan bir isim daha var artık. Yakup Köse. Hani Nevşin Mengü ile tartışmasında pornografik imalarda bulunan Köse! Nevşin Mengü sonrasında Yakup Köse’den ‘sığır’ diye bahsetmişti.

Yakup Köse eleştirdiğinde (sataştığında demek lazım aslında) gündem olabileceği anahtar kelimelerle kendine bir yazarlık kariyeri inşa etmek peşinde!

Odatv’nin Yakup Köse’nin yazısını sunarken “Pelikan yapılanmasına yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarı Yakup Köse’den” demesi ilginçti.  

Yakup Köse’den Davutoğlu eleştirisi

Star yazarı Yakup Köse bugün bir Ahmet Davutoğlu eleştirisi yayınladı.

İtibar suikastleri alanında uzmanlaşmak istediği cümlelerinden belli olan Yakup Köse bir çocuk saflığıyla “Danışman olarak siyasete girdiğinde, çevremdeki arkadaşların da kendisinden sitâyişle bahsetmesiyle sevinmiş, umutlanmıştım. İdealist bir akademisyen olarak görünüyor, Anadolu merkezli bir dünya görüşüne sahip olduğunu vehmettiriyordu. Üniversitenin dışında da gençlerle ilgileniyor, kitaplar yazıyordu. Bu meziyetleri taşıyan insanların siyasette yer almasını her zaman savunduğumdan kendisine bağladığım ümit de yüksekti. Sonrasında yaşadığım derin hayal kırıklığının sebebi de kendisine bağladım bu yüksek ümidimdi.” diye başladığı analizine şöyle devam etti:

“Davutoğlu 15 Temmuz gecesi o her şeyi biliyorum havasıyla televizyona çıkar ve halka ‘Sağduyulu olun, evlerinizden çıkmayın biz gerekeni yapıyoruz’ derdi. Tıpkı Suriye’de ve Mısır’da yaptığı gibi! Hoş, danışmanı Etyen Mahçupyan ne demişti: ‘Davutoğlu Başbakan kalsaydı 15 Temmuz olmazdı!’ Neden, niçin, nasıl?”

Yakup Köse’nin Mengü’ye ahlaksız iması

Yani Yakup Köse’nin yazısında herhangi bir zeka pırıltısı yok. Ancak hazır Yakup Köse demişken onun bir kadına ima yoluyla yaptığı ahlaksızlığı hatırlamakta yarar var!

Yakup Köse’ye bakın! Çünkü o görünmek istiyor

Abisi Ahmet Kekeç bir tür Engin Ardıç taklidiyle bir yerlere gelmeyi hayal etmiş olabilir. Şimdi Yakup Köse taklidin taklidiyle adından söz ettirmek niyetinde belli ki. “Bakın Ahmet Davutoğlu’nu eleştirdiğim şöyle bir çalışmam var” diyerek ortalıkta dolanması nasıl açıklanabilir ki?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz