Ana SayfaTürkiyeAhmet Taşgetiren'den Aydın Ünal yazısı

Ahmet Taşgetiren’den Aydın Ünal yazısı

En son Aydın Ünal’ın Yeni Şafak’tan ayrılmasıyla İslamcı/muhafazakar kesimdeki gazetecilik, idari, etik, özgürlük boyutlarıyla yeniden tartışma gündemine geldi. Kendisi de kısa bir süre önce Karar’da yazmaya başlayan Ahmet Taşgetiren bugünkü yazısında İslamcı medyada son zamanlarda meydana gelen tahammülsüzlükleri ele aldı.

Taşgetiren birçok gazeteci ve yazarın başta Yeni Şafak olmak üzere İslamcı medyada barınamaz hale geldiğini, bunun son örneğinin Aydın Ünal olduğunu yazdı. Ünal’ın “Kaçışımız düşmandan değil, “dost” görünenden kaçıştır. Kaçışımız korkudan değil, pervasızlıktan; tehditten değil, aldırmazlıktan, gözü dönmüşlükten, hırstan kaçıştır.” sözlerini hatırlatan Taşgetiren, “bir medya sorunumuz var” ifadesini kullandı. Taşgetiren ayrıca merhum Necmettin Erbakan’ın “Üç meselemiz var: müspet siyaset, müspet ekonomi, müspet medya…” sözüne de atıfta bulundu.

Okur adını koydu: İslamcı Pravdalar!

Ahmet Taşgetiren’in yazısına yorum yapan okurlar İslamcı medyayı eleştiren ifadeler kullandı. “evin” adlı okurun tepkisi en dikkat çekici olandı: “Bütün medya siyasal İslamcı Pravdalarla dolu… Gazetecilik mesleğinin utançla anılacak bir dönemindeyiz…”

Haber: Hakan Temiztürk

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz