Ana SayfaTürkiyeOkuru salak yerine koyan palavracı Selvi! Fatih Altaylı Hürriyet yazarını yerin dibine...

Okuru salak yerine koyan palavracı Selvi! Fatih Altaylı Hürriyet yazarını yerin dibine soktu

Habertürk'tenn Fatih Altaylı ile Hürriyet'in köşe yazarı Abdulkadir Selvi arasında 'palavracı' tartışması yaşandı.

Habertürk’tenn Fatih Altaylı ile Hürriyet’in köşe yazarı Abdulkadir Selvi arasında ‘palavracı’ tartışması yaşandı. Fatih Altaylı, Abdulkadir Selvi’nin ‘CHP analizi’ni “Başından sonuna palavra kokan bir analiz” diyerek yerin dibine soktu.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi‘nin dünkü yazısında, CHP’nin cumhurbaşkanı adayına ilişkin yaptığı analize köşesinden yanıt verdi.

Altaylı, “Genel Başkanının şimdiden kalkıp “Ekrem mi olsun, Mansur mu, yoksa hiçbiri mi?” diye şimdiden başına dert açmaya çalıştığını düşünüp yazmak eğer gerçekten ciddi ciddi yazıldıysa yazan adına trajedi…” ifadelerini kullandı.

Abdulkadir Selvi’nin yazarı olduğu Hürriyet gazetesinin tirajıyla da ilgili de isim vermeden gönderme yapan Altaylı, “Okuru salak yerine koymaya ise hiç girmiyorum. Çünkü zaten ortada okur mokur da pek yok…Hele hele ciddiye alır hiç yok.” yorumunda bulundu. 

Selvi ne demişti? 

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener seçimlerin 2023’te yapılacağı kanaatinde. Kılıçdaroğlu, 2023’e giderken ‘millet ittifakı’nı genişletme çabası içinde. Dün parti meclisi toplantısında yaptığı konuşmada bunun formülünü de verdi, “Dostlarımızla birlikte yapacağız” dedi. Kılıçdaroğlu’nun dostları Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak Abdullah Gül’ü düşündüğü biliniyor. Şu ana kadar “Yok” demedi. Ancak CHP tabanı Gül’e karşı. Onların gönlünde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş yatıyor. Kılıçdaroğlu’nun CHP’de kendisine rakip olmasını istemediği için Ekrem İmamoğlu’nun adaylığına sıcak bakmadığı söyleniyor. Abdullah Gül ise onun rakibi değil. Hatta önemli bir isim, “İmamoğlu’nu istemez ama Mansur Yavaş’ı bile düşünebilir. Çünkü onun CHP’ye yönelik bir iddiası yok” dedi. Seçimi kazanamamasına rağmen Muharrem İnce bile Cumhurbaşkanı adaylığından aldığı güçle, Kılıçdaroğlu’na “Sen çekil, onursal başkan ol. Partinin başına ben geçeyim” demedi mi?”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın “Komedi mi trajedi mi?”  yazısı şöyle:

Aklı başında hiç kimse ciddiye almıyor olsa da, iktidarı destekleyen medyanın saltanat kayığında “Mikser” ya da “Blender” fonksiyonlu yazarlar, fonksiyonlarına uygun yazılar ile hala şanslarını denemekte ısrar ediyorlar.

Bunlardan biri dün her zamanki derin ve manasız analizlerinden birini yazmış.

Bunlardan sürekli tutmayan tahminler ve var olmayan kaynaklara dayalı iddialar ileri sürdüğü için epeyce bir süredir okumayı bıraktığım bir tanesi CHP içinden derin kulis bilgileri aktarmış.

Aktardığı kulis şöyle:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapmayı düşünmüyormuş. Çünkü Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı adayı olursa CHP Genel Başkanı da olurmuş, bu da Kemal Kılıçdaroğlu’nun işine gelmiyormuş.”

Başından sonuna palavra kokan bir analiz.

CHP ile ilgili böyle geyikler yapılmamıştır diyemem.

Birileri konuşur, anlatır böyle şeyler ama bunun ne ciddiyeti ne resmiyeti vardır, var ise eğer böyle bir muhabbet…

Ve zaten bunu yazan da bunu bilmeyecek kadar salak olamaz.

Yahu, Cumhurbaşkanlığı seçimine 3 sene var.

3 koca sene.

1095 gün.

26 bin 280 saat.

Siyasette 1 günün bile çok uzun zaman sayıldığı bir ülkede yaşadığımız aşikarken…

O güne Kılıçdaroğlu hala genel başkan mı olur bilinmezken…Ekrem İmamoğlu’nun bugünkü popülaritesini o gün hala koruyup koruyamadığı ya da arttırıp arttıramadığı şimdiden hesaplanamazken…

CHP’nin bugün konuşacağı çok daha acil dertleri, sorunları ve İnce işleri varken…

Genel Başkanının şimdiden kalkıp “Ekrem mi olsun, Mansur mu, yoksa hiçbiri mi?” diye şimdiden başına dert açmaya çalıştığını düşünüp yazmak eğer gerçekten ciddi ciddi yazıldıysa yazan adına trajedi…

Yok sırf muhalefeti karıştırarak iktidara yaranalım düşüncesi ile kaleme alındıysa yaltaklanılan iktidarı bile kahkahadan kıracak düzeyde bir komedidir…

Okuru salak yerine koymaya ise hiç girmiyorum.

Çünkü zaten ortada okur mokur da pek yok…

Hele hele ciddiye alır hiç yok.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri